Jak dobrze zoobrazować psychoterapeucie swoje myśli? Mężczyzna, 24 lata. Po kilku latach terapii (z

2 odpowiedzi
Jak dobrze zoobrazować psychoterapeucie swoje myśli? Mężczyzna, 24 lata. Po kilku latach terapii (z różnymi terapeutami) nie zmieniło się w moim życiu nic. Teraz ponownie do niej wróciłem z założeniem, że skoro i tak nic się nie zmienia w moim życiu, to nie mam wyjścia i muszę ponownie spróbować. Szybko dotarłem do punktu gdzie cele jakie sobie wyznaczyłem zaczynają się mieszać i nie wiem na czym chce się skupić, czy na umiejętności podejmowania decyzji i przestaniu odkładania zrobienia rzeczy na później. Okazało się, że diagnoza postawiona rok temu, kiedy porzuciłem sesje, jest słuszna. Czy to brak odpowiedzialności z mojej strony, czy mam aż takie problemy z podejmowaniem decyzji i chciałbym aby ktoś pokierował moim życiem? Mam tendecję do podejrzliwości, izolowania się i fantazjowania. Czuje się jak w pętli bez wyjścia, gdzie nie widzę aby coś w moim życiu się zmieniło, wracam na terapię, staję przed podjęciem decyzji i nic z tego nie wychodzi, nie podejmuję żadnych działań i wracam do punktu pierwszego- nie widzę aby coś w moim życiu się zmieniło.
Czytając bardzo obrazowy opis sytuacji widać Pana świadomość własnych zachowań. Pisze Pan o różnych terapeutach, celach, podejmowaniu decyzji i prokrastynacji. Zachęcałbym do przyjrzenia się temu obszarowi. Kwestia podejrzliwości, izolowania się to bardzo ważny aspekt, który odnosi się do braku zaufania. Pozdrawiam!

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, kiedy pisze Pan o tym, że przez kilka lat w Pana życiu nic się nie zmieniło, chciałbym się nad tym pochylić. Życie jest procesem i nieustanną zmianą, nawet bez naszego udziału. To fakt, można powiedzieć czysto biologiczny. Pisze Pan o wyborach, odpowiedzialności, prokrasynacji, obszarach relacji z innymi ludźmi naznaczonymi podejrzliwością, skłonnością do izolowania się. Ponieważ w dziale pytań nie stawia Pan pytania, nie będę na nic odpowiadał. Wszystko o czym Pan pisze, to ciekawe tematy do terapii. Pozdrawiam. Maciej Gołąb.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.