Jak mam zebrać się po kryzysie psychicznym, paraliżującym obecnie moje życie, z szeregiem epizodów l

3 odpowiedzi
Jak mam zebrać się po kryzysie psychicznym, paraliżującym obecnie moje życie, z szeregiem epizodów lękowych z wybuchami płaczu związanym z przejęciem się takim faktem, że nie starczy mi na to czasu, upływającym się czasem, strachem przed przyszłością, swoją starością oraz końcem, jak lękiem przed posiadaniem 40 lat?
Warto porozmawiać o tym ze specjalistą: psychologiem, psychoterapeutą ewentualnie także z psychiatrą, jeśli jest potrzeba, aby wesprzeć się lekami. Polecam świetną książkę, która może być dużą pomocą w opisanej sytuacji życiowej: "Zderzenie z rzeczywistością" Russ Harris. Pozdrawiam serdecznie
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 220 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Spokojnie... to czego Pan/Pani doświadcza to nie jest nic nietypowego dla wspomnianego wieku. Strach przed śmiercią jest istotą kryzysu wieku średniego. Jeśli kryzys jest ostry z atakami paniki warto najpierw udać się do psychiatry żeby wyciszyć objawy somatyczne lekami doraźnymi a potem umówić się do psychoterapeuty żeby porozmawić o tej sytuacji i jej znaczeniu dla dalszego życia. Pozdrawiam serdeznie.
Trzeba skorzystać z pomocy psychoterapeuty i prawdopodobnie wesprzeć się na początku lekami, które zmniejszą poziom lęku i pomogą w codziennym funkcjonowaniu. Różne kryzysy, które wydają się nie do przejścia, po przepracowaniu mogą prowadzić do nowych, często lepszych etapów życia. Proszę nie tracić nadziei. Pozdrawiam.