Jak mężczyzna może zachować władzę, autonomię, niezależność w matriarchalnym związku, tzn takim gdzi

3 odpowiedzi
Jak mężczyzna może zachować władzę, autonomię, niezależność w matriarchalnym związku, tzn takim gdzie jest silna osobowość kobiety, a mężczyzna jest słabszy osobowością? Media dziś proponują związek aseksualny (film Biały Potok). Z pewnością też by się przydały zasoby i jakiś rodzaj uwielbienia np miłość typu mania z modelką tzn taka miłość gdzie jest silne parcie na kobiete ale wraz z jej animusem, a jak wiadomo animus różnicuje więc dwuznaczne jest parcie na taką miłość. W Polsce matriarchat jest popularny ponieważ żyjemy miedzy niemcami a rosja i albo rozbiory albo wojny w tym regionie swiata.
Szanowny Panie, a skąd to połączenie władzy i autonomii w związku? Nie wydaje się ono Panu cokolwiek dziwne? Proponuję, by raczej iść w myśleniu w stronę autonomii kobiety i mężczyzny w związku. To lepiej rokuje nawet w naszych uwarunkowaniach kulturowych.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień Dobry, widzę że sprawa jest trudna. Zachęcam do kontaktu ze specjalistą, aby szerzej omówić ten problem i doświadczyć wsparcia. Pozdrawiam serdecznie
W matriarchalnym związku, gdzie kobieta ma silną osobowość, a mężczyzna jest słabszy, mężczyzna może zachować swoją władzę, autonomię i niezależność poprzez kilka strategii: Kluczowe jest, aby mężczyzna dobrze znał i akceptował siebie. Rozumienie swoich mocnych stron, słabości i wartości pozwala na zbudowanie pewności siebie, niezależnie od dynamiki w związku.
Nawet w związku, gdzie partnerka ma silną osobowość, ważne jest ustalenie i utrzymanie własnych granic. Chodzi tu o jasne komunikowanie swoich potrzeb, pragnień i ograniczeń, co pozwala na zachowanie autonomii.
Dążenie do równowagi w podejmowaniu decyzji jest istotne. Wspólne podejmowanie decyzji dotyczących ważnych spraw w związku daje mężczyźnie poczucie współodpowiedzialności i wpływu.
Inwestowanie w rozwój osobisty i zawodowy, budowanie własnej sieci wsparcia, przyjaciół i pasji poza związkiem, pomaga w zachowaniu niezależności i poczucia własnej wartości.
Otwarta i szczera komunikacja z partnerką jest kluczem. Wyrażanie swoich uczuć, myśli i obaw bez lęku przed oceną pomaga w budowaniu zdrowej relacji opartej na wzajemnym szacunku.
Nawet w związku matriarchalnym ważne jest, aby obie strony czuły się dobrze. Mężczyzna może pracować nad znalezieniem i podtrzymywaniem równowagi emocjonalnej w relacji, co pozwoli mu na zachowanie poczucia autonomii.
W przypadku trudności warto rozważyć terapię par. Profesjonalna pomoc może pomóc w zrozumieniu i rozwiązaniu konfliktów oraz w poprawie komunikacji między partnerami.
Matriarchalny model związku może być satysfakcjonujący dla obu stron, jeśli obie strony pracują nad równowagą i wzajemnym szacunkiem. Wspomniany przykład filmu "Biały Potok" pokazuje skrajność w postaci aseksualnego związku, ale nie jest to jedyna droga. Możliwe jest stworzenie harmonijnego i pełnego miłości związku, w którym obie strony czują się spełnione i szanowane. Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.