Jak mogę rozwijać umiejętność radzenia sobie z negatywnymi myślami i tendencją do autopoddważania. W

3 odpowiedzi
Jak mogę rozwijać umiejętność radzenia sobie z negatywnymi myślami i tendencją do autopoddważania. Występuje to w sytuacjach, gdy stawiam sobie wysokie oczekiwania, a obawa przed porażką wpływa na moja samoocene i motywacje.
Dzień dobry,

warto spróbować zapisywać swoje myśli, które powodują nieprzyjemne emocje i wtedy spróbować je analizować samodzielnie.
Zachęcam jednak do skorzystania z pomocy specjalisty z którym wspólnie moglibyście odnaleźć przyczynę ww.myśli i nauczyć się jak sobie z nimi radzić.
Życzę wszystkiego dobrego :)
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 130 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Jeśli takie odczucia pojawiają się regularnie, a chyba tak jest, bo już Pani częściowo określiła warunki ich występowania, to znaczy, że utrwalają się u Pani pewne schematy reakcji (w tym fizjologicznych) zapoczątkowanych wcześnie, kiedy dziecko nie ma jeszcze umiejętności filtrowania
i porządkowania emocjonalnych treści, dlatego są one (te reakcje i schematy działań) na poziomie częściowo nieświadomym. Konsekwencja jest taki stan: "wiem o co chodzi , ale nie wiem co z tym zrobić". Próby porządkowania i opisywania tych stanów i odczuć mogą być dobrym przygotowaniem do podjęcia trudu głębszego poznania, a do tego jest potrzebna psychoterapia, Warto wiedzieć, że różne poziomy zaawansowanie pomocy (w tym autoanalizy) są zawsze korzystne i czasem wystarczające, a czasem otwierają przed nami nowe widoki na dalsze poznanie.
Dzień dobry, jednym z pomocnych sposobów może być ćwiczenie defuzji poznawczej, czyli ćwiczenie dystansowania się od własnych myśli. Niektóre tego typu ćwiczenia można znaleźć w internecie. Innym pomocnym sposobem może być podważanie własnych, szkodliwych myśli i przekonań, poprzez analizowanie ich i szukanie dowodów na to, że są nieprawdziwe. Warto też na co dzień starać się mówić do siebie wspierające komunikaty, aby zrównoważyć te krytyczne i podważające. Oczywiście, to wszystko nie zastąpi terapii, dlatego jeśli Pan/Pani z niej nie korzysta, to warto się nad nią zastanowić.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.