Jak najszybciej wyleczyć skręcenie stawu skokowego?

7 odpowiedzi
Witam, w środę 04.05 skręciłem staw skokowy podczas gry w piłkę. Okazało się w enel miedzie po prześwietleniu, że mam pękniętą torebkę stawową i naderwane wiązania. Kupiłem od razu usztywniacz na nogę i gel repail oraz alfabet. Opuchlizna powoli schodzi. Chciałbym się dowiedzieć, czy jest jakiś szybki sposób na to abym chodził bez kul jak najszybciej?
Tak. Stosując Pinopresure da się przyspieszyć proces regeneracji, jednocześnie eliminując doznania bólowe z tkanek uszkodzonych. Stosując odpowiednią sekwencje manipulacji na stawach kręgosłupa da się wycofać bądź znacznie ograniczyć efekt utykania.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Trzeba przychodzić do lekarza z wynikiem świetlenia a potem leczyć akupresurą lub masażem
Witam. Najszybszym sposobem leczenia skręcenia stawu jest odpowiednio poprowadzona rehabilitacja. Zapraszam na wizytę. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam, czy dobrze rozumiem,że uraz był w maju i dopiero obrzęk schodzi, czy może Pana pytanie dotarło do mnie z takim opuźnieniem ? To stanowczo za długo jak na utrzymywanie się obrzeku. trzeba jak najszybciej wprowadzić zabiegi które ten obrzek ustabilizują, tylko w takim środowisku sa odpowiednie warunki do regeneracji. Pozdrawiam
Gojenie jest indywidualne i uzależnione od wielu czynników. Torebka stawowa i więzadła goją się długo, gdyż ich ukrwienie jest mniejsze niż mięśni czy skóry. Przyspieszenie tego procesu jest możliwe w pewnym stopniu np. przez stymulację laserem lub polem magnetycznym, deep oscillation a następnie również ultradźwięki. Odrzucenie kul jest często możliwe od razu pod warunkiem wykonania sztywnego tapingu lub stabilizatora, wyjątkowo w cięższych skręceniach nie jest możliwe obciążanie nogi. Jednak oszczędzanie nogi i stopniowy powrót do aktywności to czas około 3 miesięcy nawet do 1 roku (czas gojenia i kształtowania wytrzymałości struktur kolagenowych przy prawidłowych ćwiczeniach), choć używać normalnie nogi można dużo wcześniej. Każdy przypadek należy jednak traktować indywidualnie.
Niestety, rzeczy niemożliwe robimy od razu, a na cud trzeba poczekać...W takich sytuacjach należy jak najwcześniej zacząć mobilizacje w skręconym stawie. Staw najlepiej goi się w ruchu.
Proces gojenia uszkodzonych tkanek to około 6 tygodni. Potem przywracanie pełnej sprawności. Pozdrawiam

Eksperci

Michał Czarnecki

Michał Czarnecki

Stomatolog, Chirurg stomatologiczny

Wrocław

umów wizytę
Paweł Szuba-Paszkiewicz

Paweł Szuba-Paszkiewicz

Stomatolog

Bielany Wrocławskie

umów wizytę
Przemysław Lutostański

Przemysław Lutostański

Stomatolog, Protetyk stomatologiczny, Chirurg stomatologiczny

Warszawa

umów wizytę
Paweł Chodakowski

Paweł Chodakowski

Neurochirurg

Jastrzębie-Zdrój

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 52 pytań dotyczących: badanie RTG
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.