Jak odróżnić zwykłe zapalenie prostaty od przewlekłego? Zmniejszą mi sie objawy same? Pod koniec li

1 odpowiedzi
Jak odróżnić zwykłe zapalenie prostaty od przewlekłego? Zmniejszą mi sie objawy same?
Pod koniec listopada stwierdzono u mnie zapalenie prostaty, była bardzo bolesna, mogłem zapomnieć o siedzeniu, leżeniu na plecach, ból podczas chodzenia za każdym krokiem. Cipronex 7 dni nie zadziałał, zinnat 500 po 3tyg lekko uspokoił. Potem przerwa 10dni i posiew nasienia, moczu - jałowe. Zaczęło z dnia na dzień sie pogarszać i boleć. Od 25 grudnia trimetoprim, który po 3 dniach uspokoił objawy, mogłem już jako tako siedzieć, chodzić bez bóli i uczucia ucisku w odbycie. Zrobiłem 5.01 wymaz z ujścia cewki - enterococcus faecalis. Później około 20.01 zaczęło sie pogarszać z pęcherzem i cewką - dużo śluzu i badaniu moczu i rosły bakterie, ale mieściły sie w normie. Piekło i pobolewało, cisnęło w pęcherzu. Cały czas byłem na trimeroprim od miesiąca i z dnia na dzień jakoś mniej już pęcherz i cewka bolały. Obecnie od 2 dni biseptol 960 i nadal czuje bolesny pęcherz kilkanaście minut po wysikaniu się, oddaje po 100ml moczu. Budze sie w nocy do toalety 2-3 razy. Ostatnio nie dałem rady siedzieć w aucie po kilkunastu minutach.
Zrezygnowałem z pracy.

Od początku choroby nie było dnia spokoju od strony pęcherza i nadal mam dolegliwości - teraz troche mniejsze, ale od miesiąca nie zmienia sie nic. Od początku choroby do momentu wzięcia trimeroprimu miałem bolesne bardzo krocze, pachwiny, okolice u podstawy członka, uczucie czopka w odbycie i ucisk tam.

Na dzień dzisiejszy ciężko gdziekolwiek wyjść, bo od wysikania po kilkunastu minutach zaczyna pobolewać troche pęcherz i pojawia się potrzeba udania do toalety, ale czasami nie chce mi sie już tak często chodzić do toalety, żeby oddać małe ilości moczu to troche trzymam mimo bolesości, a czasami rzeczywiście dużo spływa i wtedy z powodu większych bóli pęcherza musze oddać mocz (ok.150-200ml) Z prostatą też nie najlepiej, bo nadal nie daje rady siedzieć dłużej jak kilka-kilkanaście minut z powodu dyskomfortu. Sperma gęstawa, po wytrysku jeszcze wypływała w formie gęstej galarety, mało jej było jak ostatnio oddałem na posiew.

Jeszcze przed zachorowaniem miałem od czasu do czasu pobolewania żołędzia, czasem kilkunasto minutowe pieczenia w cewce i przy oddawaniu moczu, bardzo bolesne. Jednak było to powiedzmy raz na miesiąc-dwa i nie sprawiało mi większego problemu w funkcjonowaniu. Obecne problemy uniemożliwiają mi funkcjonowanie.
Mężczyzna 24 lata.

Dziękuję za odpowiedź.
Ma Pan bardzo nieprzyjemną przypadłość, która znacząco wpływa na Pan jakość życia... w tym przypadku domyślam się, że nie można mówić o jakości.
Obawiam się, jednak, że traci Pan czas na opisywanie tego problemu. Zająż się musi Panem dobry urolog. Leczenie jest długotrwałe, kosztowne i, niestety, często nieskuteczne