Jak pomóc siostrze chorej na bulimie?
5
odpowiedzi
Pomocy Bulimia. Błagam o pomoc, moja siostra od wielu lat ma bulimię i depresję, nadużywa alkoholu i leków. Nie chce się w ogóle na to leczyć! Co robić, jak przekonać ją, jak się zachowywać, żeby jej pomóc?
Postępowanie jest zależne od wieku pacjentki. Jeśli jest niepełnoletnia - decyzję podejmują rodzice. Gdy dorosła , to rozmowa z psychologiem., gdy to nie pomoże, można spróbować złożyć wniosek do gminy -Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych- w związku z nadużywaniem alkoholu, wtedy będzie musiała pójśc na badanie do biegłego psychiatry i ten określi co ma być leczone w pierwszej kolejności.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Pacjenci z wieloma schorzeniami (podwójna diagnoza|) stanowią problem tak dla siebie jak i dla rodziny no i dla lekarzy. Jeśli siostra nadużywa alkoholu to proponuje zacząć od poradni odwykowej. Tam może udać się Pani osobiście i oni udzielą porady (bezpłatnej) co z tym można zrobić.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Wygląda na to, że siostra ma cały zestaw różnych zaburzeń, z których bulimia jest tylko jednym i wcale nie najważniejszym. Na szybko można u niej rozpoznać cztery różne choroby (wymienione powyżej), co oznacza, że najprawdopodobniej występują u niej całościowe zaburzenia charakteru i funkcjonowania społecznego, czyli zaburzenia osobowości. Wskazana byłaby pełna diagnostyka psychologiczna, konsultacja psychiatryczna oraz podjęcie psychoterapii - czyli pełen zakres oddziaływań.
Dzień dobry! Proszę na mój adres emeilowy wysłać prośbę o materiały dotyczące metody interwencji.pozdrawiam Piotr Znamirowski
Zaburzenia odżywiania, uzależnienia i depresja często przeplatają się ze sobą. Trzeba ustalić, co tak naprawdę jest przyczyną, a co skutkiem. Przypadłości te można skutecznie leczyć... trzeba jedynie wyciągnąć rękę po pomoc. Dzisiejsza medycyna dysponuje wieloma narzędziami leczenia chorób i zaburzeń psychicznych, dlatego niezwykle ważne jest przekonanie chorego by chociaż spróbował porozmawiać z lekarzem...
Eksperci
Podobne pytania
- Choruję na bulimię od 30 lat. .30 lat temu w małych miejscowościach mało kto wiedział o bulimii.. u mnie z tego powodu doszło do perforacji żołądka...i tak nikt z lekarzy nie powiedział ,że to bulimia.tylko wyrażali swoje zdziwienie , że można do tego stopnia się objeść...kilka razy z tego powodu byłam…
- Czy leczenie bulimi musi sie odbywac w osrodkach terapii zaburzen odzywiania czy i ndywidualnie u psychotreapeuty tez mozna?
- Dzień dobry. Dzisiaj dowiedziałam się, że moja siostra jest chora, to prawdopodobnie BULIMIA. Szukam pomocy dla niej, jest mamą 12-latki i przeżywa właśnie kryzys w związku. Wiem, że ta choroba jest bardzo indywidualna, ale proszę o szczerą odpowiedź, jakie są szanse na całkowite wyzdrowienie? Czy to…
- „Dzień dobry Pani Agnieszko, Od czterech lat cierpię na zaburzenia odżywiania. Zaczęło się od bulimii, z której wyszłam dzięki terapii. To, co pozostało to kompulsywne objadanie się w sytuacjach trudnych. Odbija się to bardzo negatywnie na moim zdrowiu fizycznym (o psychicznym nie wspomnę). Miesiąc temu…
- Dzień dobry, mam 17 lat i od trzech jestem chora na bulimię (rok wymiotów/ rok przerwy z wymarzoną wagą/kolejny rok wymiotów, który trwa nadal). Choroba wykańcza mnie zarówno fizycznie, jak i psychicznie – przestałam wychodzić ze znajomymi (broń boże się najem i nie będę miała jak zwrócić), nie umiem…
- Mój problem jest prosty od 14 lat mam bulimię, teraz doszedł alkohol, co mam zrobić? Mam 30 lat dziecko, męża , firmę i nie radze sobie z samą sobą .
- Bliska mi osoba od 7 lat boryka się z bulimia. Na początku spowodowane było to odreagowywaniem stresów, brakiem akceptacji swojej osoby i ciała (przez trochę okrąglejsze w tamym okresie kształty). Teraz potrafi o tym rozmawiać i dzielić się tym problemem, jednak tylko ze mną. Jestem jedyna osoba, której…
- WitamBliska mi osoba od 7 lat bezskutecznie usiłuje walczyć z bulimią. Kiedśs bylo to typowe odreagowywanie stresow, braku akceptacji własnej osoby i ciala (powodem lekko kraglejsze w tamtym czasię kształty). Teraz mimo tego, że bardziej akceptuje siębie i potrafi ze mną otwarcie o tym porozmawiac, dalej…
Masz pytania?
Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 9 pytań dotyczących usługi: bulimia
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.