Jak pomóc siostrze chorej na bulimie?

5 odpowiedzi
Pomocy Bulimia. Błagam o pomoc, moja siostra od wielu lat ma bulimię i depresję, nadużywa alkoholu i leków. Nie chce się w ogóle na to leczyć! Co robić, jak przekonać ją, jak się zachowywać, żeby jej pomóc?
Postępowanie jest zależne od wieku pacjentki. Jeśli jest niepełnoletnia - decyzję podejmują rodzice. Gdy dorosła , to rozmowa z psychologiem., gdy to nie pomoże, można spróbować złożyć wniosek do gminy -Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych- w związku z nadużywaniem alkoholu, wtedy będzie musiała pójśc na badanie do biegłego psychiatry i ten określi co ma być leczone w pierwszej kolejności.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Pacjenci z wieloma schorzeniami (podwójna diagnoza|) stanowią problem tak dla siebie jak i dla rodziny no i dla lekarzy. Jeśli siostra nadużywa alkoholu to proponuje zacząć od poradni odwykowej. Tam może udać się Pani osobiście i oni udzielą porady (bezpłatnej) co z tym można zrobić.
Pozdrawiam
Wygląda na to, że siostra ma cały zestaw różnych zaburzeń, z których bulimia jest tylko jednym i wcale nie najważniejszym. Na szybko można u niej rozpoznać cztery różne choroby (wymienione powyżej), co oznacza, że najprawdopodobniej występują u niej całościowe zaburzenia charakteru i funkcjonowania społecznego, czyli zaburzenia osobowości. Wskazana byłaby pełna diagnostyka psychologiczna, konsultacja psychiatryczna oraz podjęcie psychoterapii - czyli pełen zakres oddziaływań.
Dzień dobry! Proszę na mój adres emeilowy wysłać prośbę o materiały dotyczące metody interwencji.pozdrawiam Piotr Znamirowski
Zaburzenia odżywiania, uzależnienia i depresja często przeplatają się ze sobą. Trzeba ustalić, co tak naprawdę jest przyczyną, a co skutkiem. Przypadłości te można skutecznie leczyć... trzeba jedynie wyciągnąć rękę po pomoc. Dzisiejsza medycyna dysponuje wieloma narzędziami leczenia chorób i zaburzeń psychicznych, dlatego niezwykle ważne jest przekonanie chorego by chociaż spróbował porozmawiać z lekarzem...

Eksperci

Ewa Dębska

Ewa Dębska

Psychiatra

Pruszków

Klaudia Woźniak

Klaudia Woźniak

Dietetyk

Nowy Sącz

Marta Wołowska Ciaś

Marta Wołowska Ciaś

Psychoterapeuta

Babice Nowe

Natalia Gralińska

Natalia Gralińska

Psycholog

Głogów

Mirosława Leńska

Mirosława Leńska

Psycholog

Płock

Agata Piwowarczyk

Agata Piwowarczyk

Psychoterapeuta, Psycholog

Opole

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 9 pytań dotyczących usługi: bulimia
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.