Jak pomóc siostrze chorej na bulimie?

5 odpowiedzi
Pomocy Bulimia. Błagam o pomoc, moja siostra od wielu lat ma bulimię i depresję, nadużywa alkoholu i leków. Nie chce się w ogóle na to leczyć! Co robić, jak przekonać ją, jak się zachowywać, żeby jej pomóc?
Postępowanie jest zależne od wieku pacjentki. Jeśli jest niepełnoletnia - decyzję podejmują rodzice. Gdy dorosła , to rozmowa z psychologiem., gdy to nie pomoże, można spróbować złożyć wniosek do gminy -Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych- w związku z nadużywaniem alkoholu, wtedy będzie musiała pójśc na badanie do biegłego psychiatry i ten określi co ma być leczone w pierwszej kolejności.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Pacjenci z wieloma schorzeniami (podwójna diagnoza|) stanowią problem tak dla siebie jak i dla rodziny no i dla lekarzy. Jeśli siostra nadużywa alkoholu to proponuje zacząć od poradni odwykowej. Tam może udać się Pani osobiście i oni udzielą porady (bezpłatnej) co z tym można zrobić.
Pozdrawiam
Wygląda na to, że siostra ma cały zestaw różnych zaburzeń, z których bulimia jest tylko jednym i wcale nie najważniejszym. Na szybko można u niej rozpoznać cztery różne choroby (wymienione powyżej), co oznacza, że najprawdopodobniej występują u niej całościowe zaburzenia charakteru i funkcjonowania społecznego, czyli zaburzenia osobowości. Wskazana byłaby pełna diagnostyka psychologiczna, konsultacja psychiatryczna oraz podjęcie psychoterapii - czyli pełen zakres oddziaływań.
Dzień dobry! Proszę na mój adres emeilowy wysłać prośbę o materiały dotyczące metody interwencji.pozdrawiam Piotr Znamirowski
Zaburzenia odżywiania, uzależnienia i depresja często przeplatają się ze sobą. Trzeba ustalić, co tak naprawdę jest przyczyną, a co skutkiem. Przypadłości te można skutecznie leczyć... trzeba jedynie wyciągnąć rękę po pomoc. Dzisiejsza medycyna dysponuje wieloma narzędziami leczenia chorób i zaburzeń psychicznych, dlatego niezwykle ważne jest przekonanie chorego by chociaż spróbował porozmawiać z lekarzem...

Eksperci

Aleksandra Szygendowska

Aleksandra Szygendowska

Psycholog, Psychoterapeuta

Warszawa

Anna Szadkowska-Ciężka

Anna Szadkowska-Ciężka

Psycholog

Lublin

Arkadiusz Siekierzycki

Arkadiusz Siekierzycki

Psycholog, Psychoterapeuta

Szczecin

Joanna Cieślak

Joanna Cieślak

Psycholog, Psychoterapeuta

Warszawa

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Dorota Kardas - Sobantka

Dorota Kardas - Sobantka

Alergolog, Pediatra

Łódź

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 9 pytań dotyczących usługi: bulimia
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.