Jak poradzić sobie z chorobliwą zazdrością o partnera?

6 odpowiedzi
Witam, Mam problem ze sobą (chorobliwa zazdrość), czy prowadzi pani jakieś terapie, czy można mi pomóc?
Witam,
Na podstawie tak niewielu informacji trudno jest mi precyzyjnie odpowiedzieć na Pani pytanie. W swojej pracy bardzo często spotykam się z problemem zazdrości, natomiast bardzo ważny jest kontekst w jakim ona się pojawia. Proponuję wizytę u specjalisty.
Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam,
Są różne przyczyny chorobliwej zazdrości i na pewno da się z niej wyleczyć. Zapraszam do gabinetu w Łaziskach Górnych lub Katowicach na konsultację w celu ustalenia dalszej formy pomocy. Jeżeli ja nie będę mogła Pani pomóc, to na pewno polecę dobrego specjalistę. Pozdrawiam :)
Jak najbardziej chorobliwa zazdrość jest czymś, czym można, a pewnie i należałoby zająć się w toku terapii. To częsty problem, który jednak u każdego może mieć inne podłoże, zawsze natomiast jest przykry, bo nie pozwala cieszyć się relacją z drugą osobą. Zachęcam do kontaktu i pozdrawiam, Justyna Kała.
Witam. Dziękuję za kontakt. Tak, jest to możliwe. Z terapeutycznego punktu widzenia zachowania będące przejawem "chorobliwej zazdrości" wynikają z pewnych myśli automatycznych, które pojawiają się w określonych sytuacjach (pod wpływem specyficznych bodźców, tzw. "wyzwalaczy"). Zatem, jeśli zidentyfikujemy te sytuacje i pojawiające się w nich myśli, zbudujemy strategię podważania prawdziwości tych myśli, a w efekcie z dużym prawdopodobieństwem uzyskamy zmianę w zakresie zachowania (tj. przejawów zazdrości). Prowadzę terapię w nurcie poznawczo-behawioralnym. Zapraszam do kontaktu telefonicznego lub bezpośredniego w celu doprecyzowania trudności i wypracowanie planu wsparcia. Z poważaniem
Witam,
to bardzo ważne, że zdecydowała się Pani pracować nad nadmierną zazdrością, ponieważ jest ona destrukcyjna zarówno dla obojga partnerów, jak i relacji. Im dłużej trwa taki stan, tym więcej szkód wnosi w związek i utrwala dysfunkcjonalne schematy zachowań.
Oczywiście zmiana jest możliwa. Podczas terapii skupiamy się między innymi na modyfikacji przekonań będących źródłem nadmiernej zazdrości, panowaniem nad destrukcyjnymi myślami i zwiększeniem samokontroli emocjonalnej, podniesieniem samooceny i poczucia własnej wartości. W konsekwencji pozwala na budowanie zaufania do partnera.
Pytała Pani czy prowadzę jakieś terapie. W tego typu problemach korzystam głównie z nurtów terapii systemowej i poznawczo-behawioralnej.
Zapraszam

Pozdrawiam
Wirginia Laskowska
Witam serdecznie,
oczywiście, że można pomóc w takiej sytuacji! Zapraszam na pierwszą wizytę, na której wstępnie zdiagnozujemy rozmiar problemu, ustalimy pierwsze strategie działania, by wyjść z tej sytuacji, a także podejmiemy decyzję, jak poprowadzić dalej terapię - indywidualnie, czy wspólnie z drugą połówką.
Pozdrawiam.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.