Jak poradzić sobie z problemami w pracy?

5 odpowiedzi
Witam. Piszę z zapytaniem, czy sama myśl o pójściu do pracy (w ostatnim czasie atmosfera w pracy pogorszyła się) powodująca takie objawy jak stres, łzy, zdenerwowanie/poddenerwowanie, niechęć do wszystkiego może być spowodowana depresją? W domu, w pracy również zauważyli jak reaguję na pracę i stwierdzili, że powinnam wybrać się do lekarza i odpocząć od danej pracy, która spowodowała takie zaburzenia emocjonalne.
Szanowna Pani
Objawy zaburzeń emocjonalnych o których Pani pisze niekoniecznie muszą być objawem depresji, natomiast jeżeli w tak istotnym stopniu wpływają na Pani funkcjonowanie to warto skorzystać w porady psychiatry lub psychologa. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Depresja jest złożonym zaburzeniem nastroju i nie dotyczy wyłącznie jednej sfery życia np. pracy. Oczywiście trudności w pracy mogą być czynnikiem wyzwalającym depresji, ale z tego co Pani pisze objawy te dotyczą wyłącznie pracy. Jeżeli obniżenie nastroju, nadmierny stres są spowodowane trudnościami w miejscu pracy należy zastanowić się jak je rozwiązać/zminimalizować. Niekiedy jest możliwe włączenie leczenia, ale wyłącznie jako czynnik wspomagający. Zależy to od nasilenia objawów. Pozdrawiam!
Witam. Stres w pracy, zwłaszcza przewlekły i uporczywy z pewnością może przyczynić się do wystąpienia zaburzeń adaptacyjnych, w tym też depresyjnych. Sama depresja może prowadzić do wycofania, spadku motywacji i niechęcie do codziennych aktywności. Oczywiście urlop wypoczynkowy byłby wskazany. Warto jednak zadbać o poprawną atmosferę w pracy, być może rozmowa z przełożonym czy współpracownikami będzie pomocna? W przeciwnym razie, nawet najwspanialszy odpoczynek zadziała jedynie krótkoterminowo a powrót w miejsce negatywnych emocji ( w tym przypadku praca )ponownie wyzwoli stres z jego wszelkimi konsekwencjami. Pozdrawiam.
Zastanawiam się, czy nie jest tak, że kłopoty w pracy powodują zaburzenia nastroju? Jeśli w pracy jest trudno, coraz trudniej to nie dziwota, że czujemy się gorzej. Ale czy po zmianie pracy, w nowej, nie może być podobnie? Nie wiem. Może lepiej uważnie przyjrzeć się swym "mechanizmom radzenia sobie" i przy pomocy psychoterapii starć się zmienić je na skuteczniejsze? W każdym razie nie traktowałbym jako najlepszego rozwiązania. Proponuję rozejrzeć się w okolicy za psychoterapeutą(tką) i skorzystać a jego(jej) pomocy. Pozdrawiam
Może to być spowodowane depresją, ale może Pani nie odpowiada ta praca i od dawna wykonuje Pani ją wbrew sobie ???

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.