Jak poradzić sobie ze zdradą męża?

6 odpowiedzi
Kompletnie nie wiem, jak mam sobie poradzić ze zdradą męża. Myślałam, że będę mu w stanie wybaczyć, jednak teraz widzę, że jest to niemożliwe. Za bardzo mnie zranił. Jesteśmy małżeństwem od 10 lat. Nic nie wskazywało na to, że czegoś mu brakuje. A tymczasem znalazł młodszą kochankę. Jestem zrozpaczona, czuję się nieatrakcyjnie. Nie potrafię mu na nowo zaufać. Czy musimy skorzystać z terapii?
Witam serdecznie jeśli chodzi o terapię rodzinną to potrzeba jest chęć obydwojga Państwa. Najczęściej zalecamy wstępną konsultację. W czasie takiej wizyty każdy z partnerów wyraża swoje zdanie na temat problemów w związku, oczekiwań wobec ukochanego i sensu terapii. Kiedy na terapię?
- Kiedy mówimy do siebie w taki sposób, że ranimy swoje uczucia
- zdrada, romans
- kiedy w związku pojawia się obojętność
- kiedy pojawia się w związku agresja, pogarda, nienawiść, bierny opór, obwinianie, zawstydzanie, itp.
- kiedy myślimy o separacji
- kiedy jesteśmy ze sobą tylko ze względu na dzieci
Pytanie:
- Czy jesteście gotowi do poświęcenia czasu na terapię
- czy jesteśmy skłonni wziąć odpowiedzialność za swoją rolę w konflikcie
- jesteście otwarci na negocjacje
Zapraszam do kontaktu z terapeutą rodzinnym w naszym gabinecie

Dzień dobry,
jeżeli czuje Pani, że trudno Państwu poradzić sobie samodzielnie z kryzysową sytuacją, być może warto rozważyć skorzystanie z pomocy psychologa. Na konsultacji psychologicznej specjalista pomoże Państwu spojrzeć na problem z innej perspektywy, zaproponuje formę terapii adekwatną do Państwa potrzeb.
Pozdrawiam,
Kamila Stasik
Uważam, że wskazana byłaby terapia małżeńska. Warto porozmawiać wcześniej z mężem co on może Pani w tej sytuacji zaproponować, czy widzi jakieś rozwiązania obecnego kryzysu, co zrobi aby ocalić małżeństwo.
Jeżeli chcecie Państwo dalej być ze sobą i spróbować odbudować zaufanie, warto skorzystać ze spotkań z psychologiem lub psychoterapeutą, indywidualnie lub jako para. Czasami samemu nie dostrzeże się wszystkich możliwości, jakie ma związek aby dalej się rozwijać, a proste, koleżeńskie rady mogą łagodzić trudny czas ale nie do końca pozwolą zrozumieć co się stało i dlaczego, więc z kolejnym partnerem sytuacja może się powtórzyć. Warto pomyśleć o wizycie u specjalisty.
Witam.
Zalecam konsultacje u terapeuty . Żeby zacząć terapie potrzebna jest motywacja obojga Państwa i chęć naprawy relacji w związku.Pozdrawiam
Witam, warto zastanowić się nad tym czy w ogóle chce Pani kontynuować ten, związek a jeżeli tak to trzeba opracować plan naprawy. Warto było by też zastanowić się czy warto stawiać "system" (rodzinę) nad swoim szczęściem. Sugeruję wizytę u psychologa, który pomoże w rozwianiu wielu wątpliwości.