Jak pozbyć się dużej ilości pieprzyków??

1 odpowiedzi
Witam. Mam problem z pieprzykami. Na moim ciele jest ich mnóstwo. Na samej jednej ręce jest ich chyba 40, nie wspomnę o drugiej ręce, o nogach i całej reszcie. Z roku na rok wychodzi ich coraz więcej. Dałabym wszystko, żeby pozbyć się ich chociaż w części. Nie mogę na siebie patrzeć. Latem wstydzę się ubierać szorty. O wyjściu na plażę już nie wspomnę. Nie na widzę ich. Czy jest jakiś sposób żeby pozbyć się ich chociaż w połowie bo jestem załamana. wiem, że jest laserowe usuwanie o ile pamiętam, ale na to musiałabym wydać majątek. Proszę o radę.
Pieprzyki można usunąć tylko chirurgicznie skalpelem lub laserem CO2, inna metoda nie istnieje. Należy je usuwać tylko z powodów onkologicznych po badaniu wideodermatoskopowym lub pojedyncze z powodów estetycznych. Jest to jednak zabieg kosztowny i lekarze raczej nie będą chcieli podjąć się usuwania ich z powodów kosmetycznych w takiej ilości. Proszę też Pamiętać, że każda ingerencja chirurgiczna, nawet laserem pozostawi bliznę, która może szpecić bardziej niż znamię. W Pani przypadku zalecana jest regularna kontrola dermatologiczna z badaniem wideodermatoskopowym a najlepiej z mapowaniem wszystkich znamion na ciele.