Jak przejść pozytywnie badanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa

6 odpowiedzi
Witam
Jestem kobietą i staram się do wojska na żołnierza zawodowego.Przeszłam już wszystkie badania na komisji lekarskiej pozytywnie,ale w związku z moim wiekiem 37 lat skierowano mnie na dodatkowe badanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa th/L/S. Boje się bo miałam już w ubiegłym roku tomograf komputerowy na którym stwierdzono dyskretne obniżenie krążka m-k L5/S1, reszta ok.Proszę o pomoc jaką postawę mam przyjąć podczas badania aby wyszło wszystko dobrze .Pozdrawiam.Badanie mam za 3 dni.
Takie zmiany w krążku międzykręgowym L5/S1 nie stanowią powodu do dyskwalifikacji ze służby wojskowej

Witam serdecznie, jestem lekarzem weterynarii, nie pomogę
Postawa w czasie badania rezonansem magnetycznym zwykle jest leżąca. Natomiast jeżeli nie ma Panie dolegliwości ze strony kręgosłupa niewielkie zmiany dyskopatyczne mogą być adekwatne do wieku i nie muszą stanowić problemu. Wszystko zależy od wymagań komisji lekarskiej.
Dyskretne obnizenie krazka m-k L5-S1 oraz brak dolegliwosci bolowych oznaczaja, ze rezonans powinien wyjsc prawidlowo/dostatecznie prawidlowo. Manipulacja pozycji podczas badania nie jest raczej mozliwa... powodzenia zycze!
Nie potrafię pomóc. Nie zajmuję się takimi problemami.
Niestety to nie postawa ciała decyduje o wielkości protruzji krążka międzykręgowego. W każdej pozycji zmiana będzie widoczna obrazie RM.