Jak przełamać lęk i odezwac się do promotora w sprawie pracy licencjackiej? Zaliczyłam pierwszy s

2 odpowiedzi
Jak przełamać lęk i odezwac się do promotora w sprawie pracy licencjackiej?

Zaliczyłam pierwszy semestr seminarium, a w drugim już nie odezwałam się do promotora, gdyż bałam się pisać pracę licencjacką, bo czuję się głupia i bardzo bałam się kontaktu z promotorem. Zapisałam się na powtórkę ostatniego semestru, by móc dokończyć studia, lecz czuje potworny wstyd i lęk, że promotor mnie wyśmieje i odmówi pomocy oraz pomyśli, że jestem leniwą idiotką, gdyż tak naprawdę musiałabym zaczynać pisanie od początku i najlepiej na nowy temat, bo poprzedni był znaleziony przeze mnie w ogromnym stresie i pośpiechu I tak naprawdę nawet nie wiem czy do końca potwierdzony. Zostało mi tylko 2.5 miesiąca do terminu oddania pracy. Przez tą sytuację od poł roku ledwo żyję, mam dziwne stany lękowe i odizolowałam się od ludzi, nie potrafię się uczyc, skoncentrowac; samo szukanie czegos na temat pracy nakreca mój strach. Najgorsze jest to,że nawet próba napisania e-maila kończy się nieskończoną analizą każdego wyrazu. Ewentualna możliwość konfrontacji video online jest dla mnie czymś nie do wyobrażenia, gdyz nie potrafię normalnie myśleć.
Wiem, że powinnam się przełamać, bo jeśli się nie skontaktuję z promotorem to nic z tego nie będzie i to jest najgorsze. Ale jak wytłumaczyć sobie, że od napisania i ewentualnej odpowiedzi na e-maila się nie umiera i nie wymyślać tak bardzo czarnych scenariuszy. Bardzo mi głupio, że tak zwlekałam...
Z Pani opisu wynika, że podejmuje Pani próby zmierzenia sie z sytuacją mimo, że jest ona dla Pani trudna - czy to poprzez umawianie sie na spotkania (mimo, że nie dochodza jak rozumiem do skutku), próby napisania maila, czy choćby napisanie tutaj, takiego postu :) i to pomimo tego, że emocje temu towarzyszące są dla Pani nieprzyjemne, Pani motywacja zdaje się być silna. Często jest tak, że wyobrażamy sobie różne scenariusze wydarzeń, które również często się niesprawdzają. Jednym ze sposobów jest np. pomyślenie sobie o podobnej sytuacji, która wywoływała w Pani nieprzyjemne uczucia i skonfrontowanie jej z tym co faktycznie się później wydarzyło. Jeśli ten problem trwa juz od dłuższego czasu,i mimo wielu prób nie udało się Pani przełamać lęku, to zachęcam do porozmawiania z psychoterapeutą pracującego w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam, proszę pamiętać że im dłużej będzie Pani zwlekać tym trudniej będzie Pani wrócić. Mimo obaw zachęcam do podjęcia próby. Gdyby jednak było to zbyt trudne zawsze może Pani skorzystać ze wsparcia specjalisty.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.