Jak przestać kłamać, mam z tym problem odkąd pamiętam, ojciec był i jest patologicznym kłamca, mamy

2 odpowiedzi
Jak przestać kłamać, mam z tym problem odkąd pamiętam, ojciec był i jest patologicznym kłamca, mamy nigdy nie było w domu, w szkole też byłam zawsze wyśmiewana za to kim jestem i jak wyglądam, nigdy nie miałam koleżanek, przez co zaczęłam ubarwiać swoją rzeczywistość, dopiero wtedy zebrałam aprobatę znajomych. Od roku spotykam się z cudownym chłopakiem, nie chciałabym zniszczyć tej relacji ze względu na swoje kłamstwa, staram się być przed nim autentyczna ale nie zawsze wychodzi. Moje stosunki z matką przez moje kłamstwa są na poziomie zerowym. Non stop się kłócimy.
Proszę mi powiedzieć co mogę zrobić
W takim przypadku polecam psychoterapię, żeby lepiej przyjrzeć się przyczynom Pani problemu i opracowaniu strategii jak sobie z nim radzić. Relacja terapeutyczna, to bezpieczna przestrzeń, której można zarówno korygować pewne zachowania, uczyć się nowych, jak również dowiedzieć się z czego one wnikają.

Dzień dobry!

Zalecałbym w takiej sytuacji udanie się na konsultację psychologiczną/psychoterapeutyczną celem lepszego rozeznania się w specyfice opisywanego problemu. Pozdrawiam, Piotr Furman