jak radzić sobie z napadami głodu przy ciężkich treningach i dość niskim (2300kc) zapotrzebowaniu kc

3 odpowiedzi
jak radzić sobie z napadami głodu przy ciężkich treningach i dość niskim (2300kc) zapotrzebowaniu kcal? Brak bulimii, badania z krwi ok. Jakaś suplementacja?
Kobieta 25 lat 72kg 170 cm wzrostu
Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę u dietetyka. Oprócz dobrania kaloryczności liczy się odpowiednia ilość węglowodanów, białka, tłuszczy, witamin i minerałów.
Im niższa kaloryczność tym większe będą napady głodu wynikające z deficytu kalorycznego.
Dietetyk pomoże zbilansować dietę tak by mogła Pani dalej osiągać satysfakcjonujące wyniki ale i również zmniejszy się ilość napadów głodu.
Pozdrawiam ciepło, Dietetyk Aleksandra Dejewska

Póki nie dotrze Pani na wizytę do dietetyka proszę spróbować jeść śniadanie białkowo - tłuszczowe, np konkretna jajecznica 4 - 5 jajek na maśle. Nie bójmy się tego tłuszczu z rana, a węglowodany typu owoce/ kasze/ ryże/ komosa/ płatki owsiane włączy Pani od drugiego posiłku w ciągu dnia. Do tego systematyczne picie płynów od rana, by nie myliła Pani pragnienia picia wody z głodem. Proszę również zadbać o ciepłe posiłki, być może jest Pani zimno "od środka" stąd szuka Pani dodatkowego jedzenia. Tu proponuję moczyć stopy wieczorami w soli gorzkiej EPSOM, szklanka soli na miskę ciepłej wody lub dosypywać wieczorami sól do kąpieli. 2 - 3 szklanki do wanny.
Radzenie sobie z napadami głodu przy intensywnych treningach i niskim zapotrzebowaniu kalorycznym może być wyzwaniem. Upewnij się, że każdy posiłek zawiera białko i błonnik. Upewnij się, że dostatecznie odpoczywasz. Zmęczenie może zwiększać uczucie głodu i apetyt na jedzenie. Monitoruj swoje nawyki żywieniowe i reakcje organizmu. Czasami napady głodu mogą być związane z brakiem określonych składników odżywczych lub niedoborami. Jeśli napady głodu są uporczywe lub nie możesz sobie z nimi poradzić, warto skonsultować się z dietetykiem, który pomoże dostosować dietę do Twoich indywidualnych potrzeb. Jednak to za mało danych, aby odpowiedzieć na pytanie. Zapraszam na wizytę w Łodzi.
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna - 300 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.