Jak reagować gdy mąż przyjeżdża z pracy samochodem pijany , co robić ?

2 odpowiedzi
Jak reagować gdy mąż przyjeżdża z pracy samochodem pijany , co robić ?
Koniecznie zebrać grupę interwencyjną i przeprowadzić interwencję domową motywującą go do podjęcia terapii! Jak przeprowadzić taką interwencję dowie się Pani z mojego artykułu z mojego profilu na znanym lekarzu. Zapraszam też na konsultację, na której krok po kroku przygotuję Panią jak skutecznie zmienić sytuację domową. Nie ma co czekać aż mąż spowoduje wypadek drogowy, wtedy może być już za późno na zmianę. Zapraszam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Jeśli twój mąż przyjeżdża z pracy samochodem i wydaje się być pijany, to zrozumiałe jest, że możesz być zaniepokojona i martwić się o jego bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych na drodze. Oto kilka kroków, które można podjąć w takiej sytuacji:

Bezpieczeństwo: Jeśli mąż wydaje się być pijany, priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa dla niego i innych na drodze. Jeśli to możliwe, spróbuj zapobiec mu prowadzeniu samochodu w stanie nietrzeźwości, np. ukierunkowując go na alternatywne środki transportu lub prosząc go, aby zaczekał, aż wytrzeźwieje.

Spokojna rozmowa: Kiedy sytuacja jest bardziej opanowana, możesz spróbować porozmawiać ze swoim mężem o jego zachowaniu. Zachowuj spokój i wyraź swoje obawy w sposób konstruktywny. Wyjaśnij, że jesteś zaniepokojona jego bezpieczeństwem i zdrowiem.

Zrozumienie: Spróbuj zrozumieć, co może prowadzić do tego zachowania. Bycie otwartym na rozmowę może pomóc zidentyfikować przyczyny i skłonić do refleksji nad tym, dlaczego sięgł po alkohol.

Wsparcie: Jeśli sytuacja związana z piciem staje się nawykowa lub trwała, warto wspólnie zastanowić się nad wsparciem, jakie mąż może potrzebować. To może obejmować rozmowy z terapeutą, specjalistą ds. uzależnień lub grupami wsparcia.

Znalezienie rozwiązania: Wspólnie poszukajcie sposobów na uniknięcie podobnych sytuacji w przyszłości. To może obejmować planowanie transportu, zmiany w nawykach związanych z piciem lub wspólną decyzję o ograniczeniu spożycia alkoholu.

Wsparcie rodziny i przyjaciół: Jeśli sytuacja staje się trudna do rozwiązania we dwoje, warto zaangażować bliskich w rozmowę i poszukiwanie sposobów na poprawę sytuacji.

Pamiętaj o swoim zdrowiu: W sytuacji, gdy martwisz się o bezpieczeństwo swojego męża, pamiętaj, że także twoje emocje są ważne. Jeśli sytuacja staje się powtarzająca się i niepoprawia się, warto również szukać wsparcia dla siebie, np. poprzez terapię indywidualną lub grupy wsparcia.

Jeśli zachowanie twojego męża związane z alkoholem staje się regularne lub wyjątkowo niebezpieczne, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalisty, takiego jak terapeuta specjalizujący się w uzależnieniach lub doradca ds. zdrowia psychicznego.
Pozdrawiam,
Zacisze Zmiany

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.