Jak rozpoznać od czego powstały męty?

1 odpowiedzi
Witam,
Mam 25 lat i borykam się od dwóch lat z mętami. Potrafiłbym może ise do nich przyzwyczaić, ale widzę ze co jakiś czas dochodzi mi nowe to coś do oka. Boje się ze choroba będzie postępować. Zaczynam juz leczyć cały organizm aby tylko nie pojawiły się one nowe. Skąd mam wiedzieć jak nim zaradzić? Zrobiłem zabieg prostowania przegrody, wzmacniam odporność organizmu, jem sporo suplementów aby ich nie dostać, co jeszcze mogę zrobić? Mety są w zdecydowanej większości przezroczyste, pojawiąja się nitki, kropki i takie większe zlepki wyglądające jak te w kulkach szklanych, jest też kilka skupisk kropek tworzących taki aglomerat, często również występuję kropka która ciągnie za sobą nić.
Dzień dobry,
zacytuje sama siebie:
"... większość okulistów zaleca suplementy diety w przypadku mętów.
I rzeczywiście jest to ogólnie przyjęty sposób postępowania w tym przypadku. Łącznie z zaleceniem dla pacjentki “aby męty polubiła”.
Ani jedno ani drugie nie działa :)

W przypadku mętów po pierwsze należy sprawdzić jakiego rodzaju są to męty. Czy są to zmiany w clele szklistym związane z wadą wzroku czy wielkiem ( ale raczej u Pani wiek nie jest problemem)
Czy może związane są one z innym problemem jak zapalenie czy wylew krwi do środka oka.
Jeżeli jest to jakiś inny problem to należy go leczyć w zależności od przyczyny.
Jeżeli są to męty “zwykłe” i bardzo przeszkadzają jedyną sensowną opcją jest usunięcie ich. Jest to zabieg mało powszechny w Polsce i zwykle spotka się Pani z opinią, że tego się nie robi.
Na świecie się robi i nie jest to takie rzadkie, Musi sobie Pani odpowiedzieć na pytanie czy męty przeszkadzają na tyle, że zdecydowałaby się Pani na operację.
Znajdzie Pani jeszcze w internecie informacje na temat laserowego usuwania mętów. Otóż laser nie usuwa mętów z oka. Laser rozbija męty większe na mniejsze. Zabieg kosztuje około 1000 PLN i zawsze trzeba go powtarzać.
Z czasem powstaje więcej mętów więc co jakiś czas trzeba powtarzać zabiegi. I tak ciągle.

Wracamy więc do zabiegu operacyjnego usuwania mętów, który to zabieg usuwa ciało szkliste CAŁE , w związku z tym usuwa strukturę odpowiedzialną za powstawanie mętów. Raz na zawsze."