Jak sobie poradzić z nerwicą ?
4
odpowiedzi
Witam. Moim problemem jest ciągłe zmęczenie, zawroty głowy, czasem czuję odrealnienie gdzie się stresuję, jestem przemęczona lub po prostu bez powodu. Często mam kołatanie serca i duszności oraz nerwobóle w różnych miejscach np. w okolicach klatki piersiowej, miewam mimowolne ruchu, najczęściej kończyn. Byłam u wielu lekarzy internistów oraz o różnych specjalizacjach, ale oni po badaniach stwierdzali, że jestem fizycznie zdrowa. Stwierdzono u mnie nerwicę wegetatywną. Miewałam przed tym kiedyś ataki paniki, ale psychotropy mi nieco pomogły się ogarnąć (brałam FLUXEMED), myślę, że mogłabym już (po 2 miesiącach) je odstawić i zastąpić medycyną naturalną, alternatywną. Czuję się już lepiej i mam złagodzone wszystkie z wymienionych objawów, chociaż nadal jestem bardzo zmęczona (myślę, że po części od psychotropów) i czuję się zestresowana, miewam huśtawki nastrojów, bywam apatyczna i bywa, że mam derealizację i czuję się jakbym była poza ciałem oraz mam mroczki przed oczami i czasem kiedy nie wytężę wzroku, widzę rozmazany obraz. Najgorzej czuję się od razu po przebudzeniu ( w nocy nie chce mi się spać, a rano wcześnie wstaję ZAWSZE ZMĘCZONA), czuję się wtedy często jak na kacu mimo, że nie pije. Mam przez to trudności we funkcjonowaniu rano i problemu z koncentracją i skupieniem. Dodam, że pracuję jako hostessa w nocnym klubie, tak więc pracuję od 20 do 5-6 rano, aczkolwiek moja praca jest lekka i nie męczę się tam fizycznie. Chciałabym skorzystać z ziołolecznictwa, jogi i akupunktury. Co może mi Pan/Pani polecić?
Witam . Nie jestem w stanie Pani polecać wspomnianych metod niekonwencjonalnych gdyż np pojęcie ziołolecznictwo jest bardzo szerokie i zielarze stosują wiele tysięcy różnych ziół, nie wiem do którego z nich miałbym się odnieść. Dla mnie jako lekarza wspomniane przez Panią warunki pracy ( noce i niewyspanie) byłyby wystarczającym powodem, żeby wywołać wszystkie wspomniane przez Panią objawy nerwicowe. Tego typu praca może wywoływać poważne zaburzenia rytmu dobowego stąd wspomniane przez Panią zaburzenia snu i przyczyniać się do powstawania depresji. W badaniach na ludziach niedosypiających wykazano, że skrócenie snu nocnego poniżej 7 godzin jest związane z 5-6 krotnym zwiększeniem wystąpienia depresji. Co do leczenia farmakologicznego nie polecałbym odstawiać leków po dwóch miesiącach, gdyż przestaną działać i jest duże ryzyko nawrotu objawów, które były przez nie usuwane. Zasadą leczenia farmakologicznego jest najpierw uzyskanie całkowitej poprawy samopoczucia, a potem utrzymanie tej poprawy na lekach przynajmniej przez rok półtora, po to właśnie, żeby nie było nawrotu.
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, porusza Pani kilka spraw. Nie jestem pewna czy nadal Pani zażywa leki, czy zastanawia się nad odstawieniem skoro już pomogły. Jeżeli zażywa Pani leki, które pomogły, to powinno się je zażywać jeszcze przez kilka miesięcy po uzyskaniu poprawy. Jeżeli nie pomogły, to można się zastanowić czy zmieniać na inne czy podjąć raczej psychoterapię niż inne rodzaje terapii. Jest też sporo dowodów na pozytywny wpływ aktywności fizycznej na stan psychiczny i dlatego joga jak najbardziej. Nie rozmawiałam z Panią bezpośrednio, więc trudno mi powiedzieć czy włączenie leków byłoby konieczne. Zapraszam na wizytę.
Nie jestem w stanie przeprowadzić choćby pobieżnie badania, analizując jedynie przesłany tekst. Proponuję umówić się na wizytę. Po padaniu będę mógł zaproponować jakieś rozwiązanie problemu.
Witam.
Ważne są informacje od innych specjalistów niż psychiatra o tym, że jest Pani zdrowa. To wskazuje na psychiatryczną przyczynę Pani dolegliwości. Dlatego uważam, że wskazana jest wizyta u psychiatry. Wiele dolegliwości może być związanych z trybem życia, jaki Pani prowadzi. Możliwe, że edukacja w tym zakresie zmniejszyłaby część tych dolegliwości. Niekonwencjonalne metody pomocy mogą być korzystne, o ile pomagają. W pewnym sensie każde działanie w zamierzeniu leczące, może mieć swoje skutki niepożądane - czy to działanie konwencjonalne, czy niekonwencjonalne. Ja jestem psychiatrą i zajmuję się leczeniem farmakologicznym. W tej sferze mogę Pani pomóc. Możliwe, że pomocna będzie również psychoterapia. Zapraszam na wizyt
Ważne są informacje od innych specjalistów niż psychiatra o tym, że jest Pani zdrowa. To wskazuje na psychiatryczną przyczynę Pani dolegliwości. Dlatego uważam, że wskazana jest wizyta u psychiatry. Wiele dolegliwości może być związanych z trybem życia, jaki Pani prowadzi. Możliwe, że edukacja w tym zakresie zmniejszyłaby część tych dolegliwości. Niekonwencjonalne metody pomocy mogą być korzystne, o ile pomagają. W pewnym sensie każde działanie w zamierzeniu leczące, może mieć swoje skutki niepożądane - czy to działanie konwencjonalne, czy niekonwencjonalne. Ja jestem psychiatrą i zajmuję się leczeniem farmakologicznym. W tej sferze mogę Pani pomóc. Możliwe, że pomocna będzie również psychoterapia. Zapraszam na wizyt
Podobne pytania
- Czy na wizycie będzie Pan w stanie podać pacjentowi dokładną instrukcję nt. wstępnego ustawienia buta pneumatycznego i częstości zmiany kąta?
- Tylko ze od śmierci dziadka minęło ponad pół roku a dopiero zaczęły mi się objawy takie jak Pani opisałam od 3-4miesiecy ze aż w taka paranoje wpadam,czy to po prostu dziwny zbieg okoliczności ...Czyli dobrze zrobiłam zapisując się do psychiatry z moim problemem....A czy ta rozmowa przebiega długa i…
- Witam mam syna 13 letniego który nie radzi sobie w szkole jest bardzo nerwowy ,wszystko mu przeszkadza i ma bardzo niska samoocenę ,czy pomorze mu metoda biofibak
- Witam Chciałam się dowiedzieć czy lek paxtin 20 może nasilić lęki ponieważ są większe jak wcześniej przed zażywaniem leku. Pozdrawiam.
- Witam mam problem, mianowicie od roku czasu mam takie objawy : - uczucie spływającej flegmy na tylniej ścianie gardła - nieprzyjemny zapach z ust mimo mycia zębów 10 razy na dzień, plynu listerine oraz sody z proszkiem do pieczenia. - Biały nalot na jezyku, rowniez nieprzyjemny zapach - ciagle…
- Witam mam 23 lata od pół roku mam napady paniki, jakies lęki np w towarzystwie siedzę rozmawiam wszystko przebiega normalnie a raptem mam przyśpieszone bicie serca boje się i nie wiem co mam ze sobą zrobić myśli mam wtedy jakby coś zaraz miało się wydarzyć .To się dzieje u mnie raptem....czuje w klatce…
- dzień dobry, mam pytanie mój psychiatra podpowiedział abym udała się do psychologa na terapie poznawczą-behawioralną (tu i teraz) uczęszczaŁam na różnego typu terapie, również na rozdrapywanie ran z dzieciństwa, nie odpowiadała mi tego typu terapia żle się po niej czułam, choruje na afektywna dwubiegunowa,…
- Witam teamt dotyczny mojej relacji z mezem z ktorym jestem 1,5 roku po slubie, kiedys od bratowej meza uslyszlam ze ma bardzo trudny charakter, w ogole tego nie widzialam, bo dbal o mnie, troszczyl, rozumial, pomagal. ale od pewnego czasu zapetlilam sie. Dadam jesczze zeby nie wyszlo ze on jest wszytkiemu…
- Witam Piszę do Pani bo bardzo martwie się o moja mame jest to kobieta 50 letnia i w 100 procentach ma depresje na dodatek jest w fazie przechodzenia menopauzy. nie wiem co zrobić zeby zgodziła się wybrać do specjalisty jak tylko jest taka rozmowa ona wpada w furie, lament. a wiem że sama sobie nie…
- Witam. Mam 150 cm i 43 kg Byłam ostatnio na analizie masy składu ciała Wyszło że mam tylko 3kg tłuszczów w sobie.(Dietetyczka mówiła ze to bardzo mało) Patrząc dalej na ta karteczkę widzę ze mam sporo masy mięśniowej aż 38,1kg. Jestem szczupła ale mam ,, masywne,, uda. Idzie jakoś pozbyć się tej…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.