Jak sobie poradzic ze zloscia do terapeuty po zakonczeniu terapii? Zlosci za lekcewaznie, kpine i sz

3 odpowiedzi
Jak sobie poradzic ze zloscia do terapeuty po zakonczeniu terapii? Zlosci za lekcewaznie, kpine i szyderstwo na terapii.
Dobry wieczór. Prawo do zachowania godności w procesie leczenia to podstawowe prawo pacjenta, a jego przestrzeganie należy do obowiązków wszystkich osób, które udzielają pacjentowi wszelkich świadczeń zdrowotnych, także w trakcie psychoterapii. Nie sposób zaprzeczyć, że poczucie godności każdego człowieka to podstawa jego dobrostanu.
Można się zastanawiać, dlaczego w praktyce odczucia pacjentów są czasami przykre i bolesne. Proponuję rozmowę o swoich odczuciach z terapeutą, być może doszło do nieporozumienia, lub też wybranie innego terapeuty. Proszę pamiętać "rodziny się nie wybiera, ale terapeutę tak". Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry

Rozumiem, że emocje, które się u Pani/Pana pojawiły są na tyle silne, że mimo zakończonego procesu terapeutycznego wciąż się utrzymują. Jeśli jest taka możliwość warto powiedzieć o tym swojemu terapeucie, natomiast jeśli nie, warto byłoby od tego rozpocząć pierwsze spotkanie z innym specjalistą. Podzielenie się swoimi odczuciami może być dobrym początkiem aby nawiązać nową relację i jednocześnie zająć się tym, co najtrudniejsze i na czym Pani/Panu najbardziej zależy.

Psycholog, czy terapeuta to bardzo często specjalista "szyty na miarę", dlatego zachęcam do tego, aby nie rezygnować z poszukiwania dla siebie pomocy, czy wsparcia i ufać swoim odczuciom. Warto również dzielić się swoimi odczuciami z terapeutą na bieżąco, aby uniknąć rozczarowania. Terapeuta jest dla Pani/Pana, a nie Pani/Pan dla terapeuty.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego, co najlepsze.
Witam jeśli rzeczywiście podczas wizyty doszło do opisanych powyżej zachowań to jest to niedopuszczalne w procesie pomocowym. Warto jednak pamiętać, że albo mogło dojść do nadinterpretacji zachowań psychologa, albo też zastosował on metody z nurtu prowokatywnego gdzie żart, aluzja, pozorna obrona destrukcyjnych schematów pacjenta, maja skłonić nas do zdystansowania się do problemu oraz spojrzenie na niego z innej perspektywy. Myślę że najlepiej będzie powiedzieć psychologowi wprost o swoich odczuciach i omówić je na wizycie, zaś jeśli odczucia będą się powtarzać należy zmienic specjalistę na takiego który będzie odpowiadał nam swoim stylem i nurtem w jakim pracuje. Pozdrawiam serdecznie :)

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.