Jak sobie radzić z agresywną małżonką która pracuje/służy w wojsku i myśli że mężczyznę może od tak

3 odpowiedzi
Jak sobie radzić z agresywną małżonką która pracuje/służy w wojsku i myśli że mężczyznę może od tak zaatakować bo to dla niej gra?
Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla agresji / przemocy. Trzeba postawić jasną granicę i ustalić co Pan akceptuje, a czego nie. Partnerka musi wiedzieć co Pan chce, a czego nie chce i że są granice dla Pana nieprzekraczalne.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień Dobry, zachęcam do kontaktu ze specjalistą, aby szerzej omówić ten problem podczas wizyty. Pozdrawiam serdecznie
Radzenie sobie z agresywnym zachowaniem partnera, zwłaszcza w kontekście, gdy ma on silną pozycję zawodową, tak jak służba w wojsku, może być trudnym i delikatnym wyzwaniem. Sytuacja, w której partnerka przejawia agresję fizyczną lub emocjonalną, niezależnie od swojej profesji, wymaga podjęcia konkretnych kroków, aby chronić siebie i zadbać o zdrowie emocjonalne.

Niezależnie od tego, kto ją stosuje – kobieta czy mężczyzna – agresja i przemoc nie są akceptowalne. Ważne jest, aby zrozumieć, że nawet jeśli partnerka służy w wojsku, jej zawodowa pozycja nie usprawiedliwia agresywnego zachowania w domu.
Partnerka może być przyzwyczajona do dyscypliny i twardości związanej z wojskiem, ale te cechy nie powinny przenikać do relacji prywatnych, zwłaszcza w formie agresji.
Znalezienie odpowiedniego momentu do szczerej rozmowy może być kluczowe. Wybierz czas, kiedy oboje jesteście spokojni. Powiedz jej, jak się czujesz w związku z jej zachowaniem. Skoncentruj się na własnych odczuciach, mówiąc np. „Czuję się zagrożony, kiedy...”.
Staraj się unikać eskalacji konfliktu. Agresywna osoba może stawać się bardziej wybuchowa w odpowiedzi na emocjonalną reakcję drugiej strony.
Powiedz jasno, że nie tolerujesz agresji. Określenie wyraźnych granic może pomóc w ograniczeniu eskalacji przemocy.
Jeśli sytuacja się nie zmienia, musisz być przygotowany na podjęcie działań, np. czasową separację, aby pokazać, że sytuacja jest poważna.
Warto rozważyć terapię indywidualną lub małżeńską. Często agresywne zachowania mogą wynikać z nierozwiązanych problemów, stresu związanego z pracą czy osobistych trudności. Profesjonalny terapeuta pomoże wam zidentyfikować przyczyny i pracować nad poprawą relacji.
Poszukaj wsparcia u rodziny lub przyjaciół, którym ufasz. Nie powinieneś być sam w obliczu tak trudnej sytuacji.
Jeśli sytuacja eskaluje do poziomu, gdzie czujesz zagrożenie dla swojego życia lub zdrowia, przygotuj plan, jak możesz się zabezpieczyć. Może to obejmować znalezienie tymczasowego miejsca, gdzie możesz się schronić, kontakt z odpowiednimi służbami lub wsparcie prawnika. Jeśli agresja staje się poważnym zagrożeniem, rozważ zgłoszenie tego odpowiednim służbom. Przemoc domowa, bez względu na to, kto jest sprawcą, jest nielegalna.
Zawód wojskowy bywa bardzo stresujący. Przełożenie wojskowego rygoru na życie osobiste może być mechanizmem obronnym w obliczu trudnych przeżyć. Zrozumienie tych czynników nie usprawiedliwia przemocy, ale może pomóc lepiej rozumieć, z czym się zmaga.
Twoje samopoczucie fizyczne i psychiczne jest kluczowe. Znalezienie czasu na odpoczynek, aktywność fizyczną, rozmowy z przyjaciółmi i rozwijanie własnych zainteresowań pomoże ci lepiej radzić sobie z sytuacją.
Pamiętaj, że nikt nie powinien być ofiarą przemocy – ani mężczyźni, ani kobiety. Ważne jest, aby podjąć działania, które zapewnią ci bezpieczeństwo i zdrowie emocjonalne. Jeśli sytuacja jest poważna, nie wahaj się skorzystać z pomocy specjalistów lub służb odpowiedzialnych za przeciwdziałanie przemocy domowej. Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.