Jak wygląda leczenie ząbków u dzieci do 3 roku życia?
3
odpowiedzi
Dzień dobry. Chciałabym zapytać jak wygląda leczenie ząbków u dzieci do lat 3. Istnieje jakieś znieczulenie czy cokolwiek by dziecko czuło się komfortowo i na spokojnie dało zrobić ząbka. Z góry dziękuje za odpowiedź.
Jeśli jest to początkowa próchnica to stosujemy lapisowanie czyli utwardzanie chorej zębiny i szkliwa azotanem srebra. W innym przypadku leczymy standardowo wykorzystując znieczulenie miejscowe żelem. Często rozmowa z dzieckiem i wytłumaczenie mu co będzie robione wystarczy, aby wykonać zabieg. W trudnych sytuacjach stosuje się podtlenek azotu do oddychania przed leczeniem w cele uspokojenia dziecka. Zapraszamy na wizytę adaptacyjną, badanie i ustalenie planu leczenia.
Sugeruję wizytę: - 50 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
dr n. med. Joanna B.V. Ziółkowska
Stomatolog, Protetyk stomatologiczny, Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej
Szczecin
Witam! Mały Pacjent w gabinecie stomatologicznym to wyzwanie szczególnie dla Rodziców. Dzieci są bardzo spostrzegawcze i reagują na strach Rodzica, czy uczucie niepokoju, gdy Mały Pacjent siedzi na fotelu stomatologicznym. Nie ma potrzeby stosowania znieczulenia ogólnego lub innych środków "rozweselających". Krzyk dziecka u stomatologa to głównie wybieg, aby wyjść z gabinetu. Dlatego należy wdrożyć wizyty adaptacyjne, aby dziecko zapoznało się z nowym otoczeniem i lekarzem. Podczas tych wizyt nie podejmujemy leczenia a jedynie wprowadzamy maluszka w nowy świat gabinetu lekarskiego. Bardzo ważne jest przygotowanie maluszka już w domu, gdy zaczynamy rozmawiać z dzieckiem o potrzebie leczenia ząbków, o tym, że jest takie miejsce, gdzie można je sprawdzić, czy ząbki są dobrze szczotkowane a w razie potrzeby leczone. Po wizytach adaptacyjnych zaczynamy konsekwentne leczenie nie ulegając wszelkim działaniom dziecka, tu piszę o płaczu i nawet histerii. Już po pierwszej, skutecznej wizycie nasz maluch będzie wiedział, że wszelkie uniki są bezcelowe. Tak wprowadzamy dziecko w świat leczenia ząbków. Nie możemy ulec wybiegom malucha, gdyż wtedy faktycznie nie opanuje Pani dziecka w gabinecie stomatologicznym. Tak wygląda prawidłowe podejście do początków oswajania dziecka z potrzebą wizyt u stomatologa. Z medycznego punktu widzenia znieczulenie ogólne jest niezbędne tylko u dzieci chorych na zespół Downa lub inne inne wady sprzężone. Prawidłowe przygotowania Małego Pacjenta nie wymagają zastosowania znieczulenia ogólnego. Dzieci leczę od lat i jest to sprawdzona metoda wprowadzania dziecka w świat stomatologii.
Pozdrawiam serdecznie
Joanna Ziółkowska
Pozdrawiam serdecznie
Joanna Ziółkowska
Staramy się podać znieczulenie,aby dziecko było spokojne :) o ile nie ma wcześniejszej traum, to z reguły się udaje :) najpierw miejsce wkłucia smarujemy specjalnym znieczulający zelm,aby zabieg był jak najbardziej komfortowy, a potem pomalutku spłukujemy środek znieczulający.
Eksperci
Podobne pytania
- Jakie są przeciwwskazania dotyczące palenia po leczeniu kanałowym? Czeka mnie ono niedługo, a zaledwie kilka dni później ekstrakcja wstrzymanej ósemki. Po ekstrakcji wiem, że nie można palić, perspektywa zerwania skrzepu jest dostatecznie przerażająca. Jednak, nie ukrywam, palenie pomaga mi radzić sobie…
- 24.02 założono mi tlenek cynku i powiedziano, że za dwa miesiące mam przyjść na dalsze leczenie zęba, stąd moje pytanie czy mogę mieć tlenek cynku dłużej niż 2 miesiące, tak jak mi zalecano? Z góry dziękuję za odpowiedź.
- Od kilku dni meczę się z silnym bólem szczęki a na dodatek na dolnym uzębieniu pojawiły sie dziwne plamy czy to może być próchnica.
- Syn (3 l) jest w trakcie lapisowania, miał dwa zabiegi i niestety się rozchorował. W obecnej sytuacji nikt nas nie przyjmie i musieliśmy odłożyć wizytę na tydzień później. Czy wydłużenie czasu o tydzień między 2 a 3 zabiegiem jest dużym problemem i zniweczy poprzednie zabiegi?
- Na górnej jedynce jest próchnica. Czy można ją usunąć i jaki jest ewentualny koszt?
- Mój 2-letni syn ma początki próchnicy. Polecono mi lapisowanie lub ozonoterapię. Która z metod jest lepsza?
- Córka ma 14 miesięcy. Na górnych jedynkach i dwojkach ma próchnice. Dwójki zaczęły się kruszyć od zewnetrznej strony. Byłyśmy na wizycie u dentysty i pani doktor polakierowala zęby i tyle. Kontrola za pół roku A z ząbkami coraz gorzej. Czy pójść do innego specjalisty na lapisowanie czy może leczyć zęby…
- Moj 20miesieczny synek je dalej piers ostatnio zauwazylam ze gorna dwojka zaczyna sie psuc robia sie plamki jakby szkliwo sie zmywalo :( jakas rada
- Mam kilka zębów z próchnicą, które są w tragicznym stanie. Czy da się je usunąć? Czy znieczulenia są tylko podawane za pomocą igły? Mam jedną lukę w uzębieniu. Gdzie mogę się kierować aby mi włożyli jednego sztucznego zęba? Jak to wygląda? Ile kosztuje?
- Mój syn 20-miesięczny ma próchnicę na jedynkach górnych. Myjemy mu zęby po każdy posiłku, niestety dopiero od niedawna przestał jeść w nocy. Czy we Wrocławiu jest możliwość lapisowania chlorkiem cynku? Czytaliśmy, że ta metoda jest mniej skuteczna. Byliśmy już u 2 stomatologów, pierwszy ( na samym początku…
Masz pytania?
Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 20 pytań dotyczących usługi: próchnica
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.