Jak wyleczyć swędzącą wysypke na skórze głowy i pleców

8 odpowiedzi
Mam zmiany na skórze głowy, które przeszły już na górną część pleców. Jest to taka wysypka czyli zaczerwienienie i chrosty czyli lekko wypukłe i swędzące. Dermatolog stwierdził , że to od słońca i zapisał Solacutan 30 mg/g żel. Brałem ponad miesiąc i już poprawiło się , ale potem pogorszyło się . Poszedłem do innego dermatologa i kazał nie brać Selacutan, bo według niego przedawlowałem ten lek czyli za długo brałem i zapisał styryd Belogent.. po krótkim braniu tego leku pogorszyło się i poszedłem do pierwszego dermatologa, który powiedzial , że Belogen to była błędna decyzja dermatologa i kazał smarować kremem natłuszczającym clobaza 40g. Musze stwierdzić, że nie widze poprawy po zastosowaniu tego kremu, a raczej jest gorzej, bo na ulotce pisze, że nie powinno się go stosować przy zaawansowanym stanie zapalny. W czasie ostatniej wizyty dermatolog zproponował zamrażanie tych miejsc. Musze stwierdzić, że jestem obecnie zdezorientowany i nie wiem co robić.
dzień dobry. co do pierwszego leczenia-nie widziałem takiego dziwnego leczenia ,podrażnienia poslonecznego jak zalecone .Ani solacutan ,ani clobaza to nie są leki na takie sprawy chorobowe.Leczenie drugie ma więcej sensu , ale pod warunkiem ,że steryd jest używany na sprawy posłoneczne lub alergiczne. jeżeli będzie użyty na sprawy infekcyjne/zakażne to powinno być pogorszenie. Generalnie belogent nie pomógł ,ale więcej dzięki temu wiemy.Po zaleceniach od pierwszego lekarza nie oczekiwałbym żadnej zmiany. Sugestia ; dermatolog nr 3 ,który to musi obejrzeć i wyciągnąć odpowiednie wniosk,lub zlecić dodatkowe badania ( wymaz ze skóry lub wycinek )i. Chwilowo może być clobaza ,lub każda inna nivea, To nie są leki ,ale są neutralne.
Z poważaniem dr Piotr Mazur.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Niezbędna jest wizyta dematologiczna z dokładnym badaniem zmian skórnych. Pozdawiam. Katarzyna Kowalska-Górska
Dzień dobry,
Sądząc z Pana opisu, pierwszy lekarz przekonany jest, że cierpi Pan na rogowacenie słoneczne, drugi zaś, że na kontaktowe zapalenie skóry z podrażnienia. Niestety bez osobistego badania nie mogę rozstrzygnąć, który jest bliżej prawdy
Dzień dobry
Ciężko stwierdzić co Panu dolega na podstawie opisu zmian skórnych. Rozumiem rozgoryczenie, ale wiele schorzeń dermatologicznych zmienia swój obraz w miarę upływu czasu. Clobaza nie wydaje się dobrym rozwiązaniem na zmiany o charakterze krostkowym. W sytuacji w jakiej Pan się znalazł zalecałabym rekonsultacje, rzetelnie zebrany wywiad i wysłuchanie pacjenta powinny pomóc w postawieniu diagnozy.
Dzień dobry
W Pana sytuacji ważna jest przede wszystkim diagnoza. Abym mógł Panu pomóc muszę Pana zbadać.
pozdrawiam
Marek Laskowski
Proszę wrócić do pierwszego lekarza i trzymać się jego wskazań. Pana opis wskazuje na istnienie stanu zapalnego ale nie można wykluczyć łojotokowego zapalenia skóry lub łuszczycy. Ciągłe konsultacje u innych lekarzy uniemożliwiają poprawne prowadzenie leczenia pacjenta a każdy lekarz nie znając historii choroby, nie może wykorzystać tej wiedzy do postawienia diagnozy lub zmiany sposobu leczenia na podstawie wniosków z reakcji po zastosowanym dotychczas leczeniu.
Szanowny Panie,

Z opisu zaproponowanego przez Pana pierwszego dermatologa leczenia można podejrzewać, że rozpoznał u Pana rogowacenie słoneczne - zaburzenie wzrostu naskórka spowodowane wieloletnią ekspozycją na promieniowanie słoneczne. Oczywiście, musi być Pan świadomy, że na podstawie jedynie Pana opisu nie sposób rozpoznać choroby bez Pana wizyty w gabinecie.

Poza Solacutanem, metodami leczenia rogowacenia słonecznego mogą być np. miejscowe leki oparte na mebutynianie ingenolu lub imikwimodzie (kosztowne, ale z dobrym efektem kosmetycznym), terapia fotodynamiczna (mało popularna w kraju, a również dająca dobry efekt) oraz metody fizycznego niszczenia naskórka - krioterapia i elektroterapia, które są zdecydowanie tańsze, ale mogą pozostawiać odbarwienia i przebarwienia skóry. Wybór metody podejmuje zwykle lekarz, kierując się możliwościami finansowymi pacjenta, rozległością zmian, dostępnością metod w danej okolicy oraz chorobami współistniejącymi i pobieranymi lekami.

Zdecydowanie polecam pozostać pod opieką jednego dermatologa, do którego ma Pan zaufanie i kontynuować u niego leczenie.

Z wyrazami szacunku,
dr n. med. Paweł Pietkiewicz, FEBDV
Do podjęcia właściwej decyzji terapeutycznej wskazane jest badanie w gabinecie. Z opisu nasuwa się podejrzenie zapalenia mieszków włosowych, ale biorąc pod uwagę dość różne metody leczenia na te same objawy najlepszym wyjściem będzie konsultacja w gabinecie. Zapraszam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.