Jak z tym skończyć? Jestem dziewczyną i mam 18 lat. Od około 4 lat się masturbuje. Niby nie ma w ty

1 odpowiedzi
Jak z tym skończyć?
Jestem dziewczyną i mam 18 lat. Od około 4 lat się masturbuje. Niby nie ma w tym nic złego , ale w czasie tej czynności dochodzą filmiki porno. Chęć zrobienia tego zaczyna się tak , że nagle zaczynam o tym myśleć i nie mogę przestać o tym myśleć dopóki tego nie zrobię. Robię to średnio co 2-3 dni , a czasami potrafię wytrzymać bez tego nawet tydzień. Nie wiem czy ma to związek z tym , że jestem bardzo nieśmiała i że w obecności dużej ilości ludzi bardzo , ale to bardzo się stresuje (głównie chodzi o to że stresuje się tym że każdy na mnie patrzy nawet jak tak nie jest). Do tego dochodzi jeszcze choroba i związany z nią stres i branie 9 leków dziennie. Po zrobieniu tego to napięcie które robić się przed znika i czuję coś w rodzaju ulgi. Robie to tylko w samotności , tak by nikt nie widział. O moim problemie nikt nie wie , bo boję się komu kolwiek powiedzieć. Próbowałam blokować treści dla dorosłych w internecie , ale to i tak nic nie daje. Czy jestem uzależniona? Czy da się z tym skończyć?
Dzień dobry. Masturbacja jest czymś naturalnym, w okresie dojrzewania może się nasilac. Może ona mieć charakter nie seksualny np. odreagowania z powodu stresu. Moze w przyszłości prowadzić do uzależnienia i trudności w innym kontakcie z partnerem. Polecam Ci psychoterapię aby poprzygladac się wycofaniu, nieśmiałości i trudnościa w kontaktach z rówieśnikami. Pozdrawiam