jak zmniejszyć swój brzuch?

24 odpowiedzi
Witam ważyłam 52 kg i bylam w ciągłym ruchu mialam płaski brzuch. w zeszlym roku wykryto u mnie jamistość rdzenia kręgowego, Jamistość opuszki i zespól chiarii. Choroba ta spowodowała niedowlad lewej części i najpierw jeździlam na wózku a po operacji kraniektomii i laminektomii chodzę z balkonikiem ale ten ruch jest umiarkowany. Przytyłam, teraz ważę 68 kg i mam ostający brzuch przypominający piłkę na tyle duży że ludzie myślą że jestem w ciąży. A stosuję antykoncepcję. Jaka może być przyczyna? i co powinnam zrobić aby brzuch się zmniejszyl? proszę o odpowiedzi. Z gory dziękuję.
Dzień Dobry, podstawą wszystkich terapii jest oczyszczenie organizmu z pasożytów, metali ciężkich itp. Potem jest czas żeby zadbać o nasze jelita i wprowadzić odpowiedni dla danego pacjenta sposób odżywiania oraz witaminoterapię. Zapraszam do mojego gabinetu na dokładny wywiad w celu ustalenia terapii. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, przyczyn może być kilka: po pierwsze wzrost masy ciała spowodowany ograniczeniem aktywności fizycznej, mógł wpłynąć na powiększenie obwodu pasa, a zatem widocznie większy brzuch. Po drugie w Pani przypadku skrzywienie kręgosłupa może powodować, że brzuch jest bardziej wystający. Polecam wizytę u dietetyka w celu dostosowania żywienia redukcyjnego do Pani aktualnego zapotrzebowania i ustalenia szczegółów dalszego działań dietoterapeutycznego. Pozdrawiam serdecznie
Tak jak pani powiedziała, problemy zdrowotne które pani opisała, zmiana trybu życia spowodowana chorobą oraz sytuacja wymusiła zmniejszenie aktywności fizycznej. W związku z tym również pani całkowita przemiana materii uległa zmianie i w związku z tym również Mogła pani przybrać na wadze. Najlepszym rozwiązaniem jest indywidualne dobranie jadłospisu do obecnej sytuacji W związku z czym będzie on idealnie dopasowany do pani obecnej przemiany materii. Gdyby potrzebowała pani pomocy serdecznie zapraszam na konsultacje.
Dzień dobry. Myślę że wzrost wagi spowodowany jest zmniejszoną aktywnością fizyczną, należałoby wdrożyć lekkostrawną dietę. Pozdrawiam
Witam serdecznie,

Tak naprawdę przyczyn może być wiele. Najprostsza to brak ruchu (oczywiście nie jest to Pani wina) oraz być może niewłaściwa dieta w tych "warunkach" i trybie życia. Niestety ograniczony wysiłek fizyczny wymusza na nas niejako korektę żywienia, ponieważ organizm nie ma już takie swobody w spalaniu tk. tł. Co do samego brzucha to być może jego wygląd lezy po stronie niezdiagnozowanej nietolerancji pokarmowej. Należałoby rozszerzyć diagnostykę, aby móc wykluczyć lub potwierdzić te hipotezy.
Witam,.. Jeśli brzuch jest pełny, wzdęty, rozrywający, prawdopodobnie jest to kwestia jelit. Na pewno włączyłabym probiotyki, by poprawić florę bakteryjną jelit. Być może ma Pani nietolerancję na gluten, który dodatkowo potęguje problem. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zbadać mikrobiotę jelitową, następnie dopasować probiotyki oraz sprawdzić nietolerancje i alergie pokarmowe.
Proszę w pierwszej kolejności zrobić USG jamy brzusznej i układu moczowo-płciowego oraz inne badania wykluczające przyczynę organiczną, a potem dopiero można zastanowić się nad odpowiednią dietą i zabiegami na wzdęty czy odstający brzuch.
Dzień dobry,
najlepszym sposobem pozbycia się zbędnych kilogramów- jest wizyta u specjalisty, który za pomocą odpowiedniej diety ( dopasowanej do Pani) spowoduje spadek masy ciała w racjonalny sposób.
Pozdrawiam!
Dzień dobry,
prawdopodobnie ma Pani tendencję do otyłości androidalnej (brzusznej). Zwiększenie masy ciała o 16 kg a dodatkowo ograniczona aktywność mogły spowodować rozwój otyłości brzusznej. Ten typ otyłości ma szczególnie negatywny wpływ na zdrowie, ponieważ zaburza pracę narządów wewnętrznych. Zalecałabym dietę o zmniejszonej ilości kalorii dostosowaną indywidualnie do Pani stanu zdrowia i aktywności. Serdecznie pozdrawiam!
Dzień dobry,
Przyczyn wzdętego brzucha może być naprawdę wiele, należałoby przeprowadzić dokładną diagnostykę. Dodatkowo warto ustalić obecne zapotrzebowanie energetyczne i ułożyć indywidualną dietę.
Pozdrawiam,
Angelika Korcz.
Witam,
Przyczyną wzdętego brzucha może być nieprawidłowa flora jelitowa, często spowodowana nieprawidłową dietą. Powinna udać się Pani do dyplomowanego dietetyka, wykonać analizę składu ciała i poprosić o odpowiednio zbilansowany dla Pani jadłospis.
Agnieszka Blumczyńska
Dietetyk kliniczny
Witam serdecznie,
Przyrost masy ciała może być spowodowany ograniczeniem aktywności fizycznej, zmianami nawyków żywieniowych jeśli takie zaszły w ostatnim okresie czasu. Bardzo ciężko jest mi szukać przyczyny bez dokładnego wywiadu. Dlatego w tym celu zapraszam na konsultację do Poradni Mój Dietetyk w Piastowie, ul. Reja 1.

Pozdrawiam
Dzień dobry,

najwidoczniej ma Pani tendencję do tycia w okolicy jamy brzusznej - tzw. typ figury jabłko. Podczas stosowania diety, która ma na celu redukcję masy ciała obwód brzucha powinien się zmniejszyć.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga
Na początek warto wybrać się na konsultację do lekarza i zrobić badania laboratoryjne. Na podstawie wyników badań można opracować odpowiednie postępowanie dietetyczne
Szanowna Pani,

precyzyjna odpowiedź jest niezwykle trudna, ze względu na złożoność Pani przypadku oraz niepełne informacje na temat sytuacji. Z tego względu polecam udać się do dietetyka który indywidualnie dopasuje sposób odżywiania do Pani.

Nie mniej wraz ze zmniejszeniem aktywności fizycznej (ciągły ruch vs poruszanie się z balkonikiem) zapotrzebowanie energetyczne organizmu zmniejsza się nawet o połowę! Z tego względu powinna Pani znacząco zmniejszyć wielkość spożywanych posiłków. Muszą jednak być zbilansowane pod względem miko- i makroskładników, co jest trudne przy dietach nieskoenergetycznych, dlatego polecam udać się do dietetyka. Bezwzględnie należy wykluczyć wszystkie produkty dosładzane syropem glukozowo-fruktozowym lub samą fruktozą (najczęściej kolorowe napoje, słodycze) ponieważ cukier ten powoduje gromadzenie się tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha.

Pozdrawiam,
Hanna Wilska
Witam, należy przeanalizować Pani sposób żywienia. Dostarczaną wartość kaloryczną i odżywczą. Zadbać o regularność spożywanych posiłków i dobre zbilansowanie. Proponuję włączyć probiotyki.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie. Przyczyn tycia może być kilka. Zapewne ograniczenie aktywności fizycznej, przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej, być może nieodpowiedni sposób odżywiania i inne leki, które Pani przyjmuje przyczyniły się do wzrostu wagi. Niestety, ale są to moje domysły, za mało informacji podaje Pani w wiadomości na temat swojego odżywiania. Zapraszam na wizytę do mojego gabinetu bądź kontaktu telefonicznego. Postaram się pomóc.
Witam. Głównym powodem zwiększenia masy ciała jest u Pani prawdopodobnie nagła zmiana stopnia aktywności fizycznej, spowodowana chorobą. Nawyki żywieniowe, jakie miała Pani wcześniej zapewne jednak pozostały takie same. W tym wypadku należałoby skontaktować się z dietetykiem, który na podstawie wywiadu i badania składu ciała określi Pani zapotrzebowanie energetyczne oraz będzie mógł skorygować ewentualne popełniane przez Panią błędy w sposobie żywienia. Nierównomierne odkładanie tkanki tłuszczowej (np. tylko w rejonie brzucha) może być spowodowane występowaniem zaburzeń gospodarki węglowodanowej. Oprócz tego, warto udać się do lekarza rodzinnego, który zbada brzuch, gdyż powiększenie jego obwodu może być czasem objawem chorób innych narządów. Pozdrawiam.
Prawdopodobnie występuje u Pani skłonność do otyłości brzusznej, inaczej nazywanej otyłością androidalną. Zmiana stylu życia ( zmniejszenie aktywności fizycznej ) spowodował przyrost masy ciała - aż o 16 kg. Jeśli nie odczuwa Pani dolegliwości związanych ze wzdęciami, być może te dodatkowe kilogramy , które Pani przybyły w ostatnim czasie ulokowały się na brzuchu i stąd Pani problem z powiększonym brzuchem.

Dodam jeszcze, żę poza masą ciała nie podała Pani żadnych parametrów. Nie znając Pani wzrostu, obwodu talii czy bioder nie możemy obliczyć BMI, WHR i WHtR.

Serdecznie pozdrawiam!
Dzień dobry.
Przyczyną skoku wagi jest na pewno ograniczona aktywność fizyczna w tym momencie. Przez operacją aktywność była wysoka, poziom tkanki tłuszczowej jak i wagi był kontrolowany głównie przez wzmożony wysiłek. Niestety teraz brak ruchu skutkuje nadmierną masą ciała. Jeżeli Pani nie zmieniła sposobu oraz ilości pożywienia z przed operacji oraz teraz organizm odkłada nadmiar energii w tkance tłuszczowej gdyż nie może jej już tak efektywnie wydaktować jak to miało miejsce przed zabiegiem.
Kluczem będzie dieta o zmiejszonej ilości energii oraz coraz większy ruch w postaci spacerów.
Pozdrawiam.
Jeżeli Pani brzuch jest wzdęty do na pewno chodzi o jelita. Brak ruchu zaburza ich perystaltykę, co wpływa na zaleganie pokarmu. W takim przypadku mogą pojawić się wzdęcia. Warto udać się do fizjoterapeuty, który dostosuje odpowiednią aktywność fizyczną lub masaż. Powinna Pani również pomyśleć o probiotykach oraz odpowiedniej diecie, która dostarczy optymalną ilość kalorii.
Witam, na pewno należałoby przeanalizować obecny sposób odżywiania się, znacząco zmienił się tryb życia i żywienie powinno być dostosowane do obecnych potrzeb. Zapraszam na konsultacje do gabinetu.
Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
Dietetyk
Dzień dobry,
Przyczyną prawdopodobnie jest znaczące zmniejszenie aktywności fizycznej wynikające z choroby i nie dopasowanie kaloryczności i składu diety do obecnej sytuacji.
Proponuję zwrócić się do specjalisty w celu ułożenia jadłospisu dopasowanego do Pani obecnych potrzeb. Ja wprowadziłabym jadłospis zbilansowany pod względem niezbędnych dla Pani witamin i minerałów, z deficytem kalorycznym w celu redukcji, zwiększoną ilością błonnika pokarmowego (w posiłkach, nie w suplementach).
Proszę pamiętać, że dieta wysokobłonnikowa wymaga odpowiedniego nawadniania.
Pozdrawiam, Agnieszka Białek
Bez dokładnego wywiadu żywieniowo-chorobowego nie można postawić diagnozy która by tłumaczyła wzrost masy ciała i wielkość brzucha. Jest to na pewno spowodowane zmniejszoną aktywnością ale przede wszystkim zmiana sposoby żywienia (ilości, częstotliwości jak i jakści spożywanych posiłków)
Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall - Centrum Dietetyk Nutrado Warszawa (nutrado. pl)

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.