Jak zostać szefem "dla związku dwoch serc" albo chociaz kwazi szefem przy zalozeniu ze nie jest sie

2 odpowiedzi
Jak zostać szefem "dla związku dwoch serc" albo chociaz kwazi szefem przy zalozeniu ze nie jest sie despotyczny z osobowosci? Szefowanie kwazi despotyczne czyli jakby demokratyczne plus. Jesli wiem ze bycie szefem, prezesem, dyrektorem, kierownikiem, brygadzista, dowodca, glowa jest znaczace to czemu mam z tego rezygnowac, jak sie w zyciu przydaje. Trudnosc polega wlasnie na tym jak to osiagnac nie bedac despotycznym w osobowosci? Pewnie probowac podejmowac decyzje, ale co jak dwie osoby w zwiazku maja odmienne zdanie. Uleglosc mezczyzny nie jest zbyt dobrze widziana a uczona przez srodowiska koscielne. Przydalaby sie jakas negocjacja lub perswazja, szukanie korzysci i szans, wartosci. Najgorzej jakby zwiazek przypominal łódke bez steru. To by bylo trudne doswiadczenie. Co nauka i kultura mowi o takim szefowaniu nieformalnym. Sadze ze walka o wladze w zwiazku jest swiadoma lub nieswiadoma. Wladze lub kwazi wladze, prym. Prosze skomentowac.
Witam,
można zaobserwować, że niektórzy ludzie łączą się w związki tworząc relacje oparte na dominacji-uległości lub relacji partnerskiej. Proszę pamiętać, że wejsćie w rolę osoby na równi decydującej, głownie decydującej czy podporządkowującej się powinno być zawsze świadome i zgodne z wolą człowieka.

Dzień Dobry, są dwa typy łączenie się w związki, wybór ten powinien być zawsze swiadomą kwestią ,zachęcam do kontaktu ze specjalistą, aby szerzej omówić ten temat podczas wizyty. Pozdrawiam serdecznie