Jak zostać zdiagnozowanym, prawdopodobnie na depresję? Chodzę do psychologa około roku, jedyne co do

4 odpowiedzi
Jak zostać zdiagnozowanym, prawdopodobnie na depresję? Chodzę do psychologa około roku, jedyne co dostąłam to praktycznie na początku wizyt papierek, gdzie napisane było "silne podejrzenie depresji", jednak nie była to konkretna diagnoza. Gdzie musiałabym się zapisać żeby dostać konkretną odpowiedź?
Dzień dobry, serdecznie zachęcam do omówienia swoich wątpliwości z obecnym psychologiem. Skoro pracujecie Państwo razem już od roku, zapewne wyznaczyliście konkretne cele, które koncentrują się na poprawie nastroju.

Jeśli jednak rozważa Pan/Pani rozpoczęcie farmakoterapii, warto udać się do lekarza psychiatry. Specjalista, na podstawie szczegółowej oceny objawów, postawi diagnozę i zaproponuje odpowiednie leczenie farmakologiczne.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry,

Psycholog powinien poinformować Panią o rozpoznaniu, jakie postawił. Jeśli potrzebuje Pani dokumentu, który poświadczałby konkretne rozpoznanie, wtedy warto udać się do lekarza psychiatry.
Dzień dobry,

Odpowiadając na pytanie - pycholog, lekarz psychiatra. Jeśli ma Pani zastrzeżenia co do braku konkretnej diagnozy u psychologa z którym Pani współpracuje zachęcam do rozmowy na ten temat.

Pozdrawiam

Pozdra
Dzień dobry jeżeli jest już pani w terapii jakiś czas to warto swoich wątpliwościach porozmawiać ze swoim psychologiem kropka ponadto możesz Pani umówić również na wizytę do psychiatry który może postawić konkretne rozpoznanie i na przykład wdrożyć farmakoterapię.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 190 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.