Jak zwalczyć wysypkę z twarzy mojego dziecka

5 odpowiedzi
Witam, mój syn ma 6 miesięcy i od około trzech próbujemy zwalczyć dziwną wysypkę na policzkach, za uszkami i na głowie. Do tego występuje jeszcze kilka miejsc na ciele dziecka gdzie też wyszło tylko w postaci grubych sączących się placków. Wszystko bardzo swędzi i maluszek często drapie się aż do krwi. Byliśmy u kilku lekarzy którzy zmieniali mleko( dziecko karmione jest sztucznie) i proszki do prania. Niestety nic nie przyniosło wyczekiwanej poprawy.Wszyscy jesteśmy już tym zmęczeni. Czasami wysypka lekko łagodnieje a następnego dnia bez konkretnej przyczyny atakuje z podwójną siłą. Bardzo proszę o poradę jak z tym walczyć lub gdzie konkretnie się udać po pomoc.
Mam za mało danych ,nie wiem czy w rodzinie występują schorzenia alergiczne.Dziecko też nie ma żadnych badań -całkowity poziom IgE ,eozynofilia bezwzględna z surowicy krwi.morfologia z ręcznym rozmazem. ]

dziecko wymaga porady alergologa
Szanowna Pani
skoro nie ma poprawy przy kilkukrotnej zmianie sposobu karmienia, to prawdopodobnie nie mleko jest przyczyna zmian skórnych u Synka. W tej okolicy może występować wiele chorób skóry, znacznie częstszych niż alergia pokarmowa. Niestetty nie pomoge Państwu na odległość, dlatego pozostaje mi tylko zaprosić na wizytę do Poznania ;-) Pozdrawiam !
Możliwe, że przyczyna zmian skórnych jest inna, w tych okolicach u dziecka mogą występować różne schorzenia wymagające podawania odmiennych leków i oczywiście określonej diagnostyki, także alergologicznej.
Warto udać się do pediatry który oceni ogólny stan zdrowia pacjenta,wydolność poszczególnych narządów a nie tylko widzieć stan skóry pod kątem alergii.