Jaką dietę stosować w przypadku zakażenia lamblią?

3 odpowiedzi
Jaką dietę stosować w przypadku zakażenia lamblią?
Jak najbardziej odżywczą, aby wesprzeć i wzmocnić organizm, szczególnie wątrobę zanim zaczniemy stosować substancje przeciwko lamblii. Skupić się na produktach prostych nie przetworzonych: mięso, podroby, jaja, orzechy, ryby, orzechy, warzywa, owoce. Taka dieta uzupełnia zapasy b12, żelaza i innych wartościowych substancji, które zazwyczaj są w niedoborze u pacjentów z lamblią. Można stosować tłuszcze jak masło, olej kokosowy, które nie wymagają żółci do trawienia a wspomagają jelita i ich regeneracje. Często też pacjenci lepiej się na nich czują w aktywnej fazie zakażenia.
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna (pierwsza wizyta) - 220 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Przede wszystkim wyeliminować węglowodany proste
Zalecana jest dieta przeciwgrzybicza, która charakteryzuje się eliminacją nabiału, pszenicy, cukru białego, drożdży oraz ograniczeniem fruktozy zawartej w owocach (maksymalna dawka to 100 g owoców jagodowych dziennie). Należy również wykluczyć ziemniaki i marchew. Dieta ta powinna być stosowana przez okres 1-2 miesięcy, po tym czasie wprowadzamy stopniowo produkty wyeliminowane.