Jakie badania warto wykonać po poronieniu?

5 odpowiedzi
Witam, w tym roku miałam robione in vitro, jednak bez powodzenia. Po 3 miesiącach zaszłam w ciążę naturalną, ale w 9 tygodniu poroniłam. Czy powinnam wykonać jakieś badania po poronieniu? Po jakim czasie mogę starać się zajść ponownie w ciążę? Dodam że nie miałam robionego zabiegu łyżeczkowania, a od kilku lat mam zdiagnozowaną endometriozę.
Po pierwszym poronieniu nie jest zalecane wykonywanie żadnych specjalistycznych badań. Może Pani wykonać badania ( o ile nie były wykonywane przed procedurą in vitro ): toxo IgG, toxo IgM, CMV IgG, CMV IgM, Rubella IgM, Rubella IgG, wymaz z kanału szyjki ( wraz z badaniem w kieunku chlamydii ), warto też sprawdzić parametry oceniające stan tarczycy ( TSH, fT4 ). Jeżeli było to poronienie samoistne zupełne starania można zacząć niezwłocznie. Ze względu na brak zabiegu ostateczne rozpoznanie poronienia całkowitego samoistnego należy do Pani ginekologa prowadzącego. Powinna być też Pani poinformowana o dogodnym czasie na rozpoczęcie starań.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Jeżeli nie było łyżeczkowania to w ciążę można zachodzić po pierwszej miesiączce po poronieniu.Jeżeli doszło do ciąży naturalnie to jest dobrze a na dodatkowe badania na razie szkoda pieniędzy.Poronień samoistnych jest bardzo dużo. Tak było, tak jest i będzie długo.
Posiew z pochwy oraz toksoplazmozę,różyczkę miana Ig M,badania poziomu hormonów,Oczywiscie bad USG
Odpowiedz na to pytanie nie jest taka prosta jakby się mogło wydawać, ponieważ nie znam Pani wywiadu ginekologiczno-położniczego i badan które miała Pani wykonane przed ciążą i po.
Może pani wykonać TSH i Toxoplazma ,różyczka cytomegalia

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.