Jakie badania warto wykonać po poronieniu?

5 odpowiedzi
Witam, w tym roku miałam robione in vitro, jednak bez powodzenia. Po 3 miesiącach zaszłam w ciążę naturalną, ale w 9 tygodniu poroniłam. Czy powinnam wykonać jakieś badania po poronieniu? Po jakim czasie mogę starać się zajść ponownie w ciążę? Dodam że nie miałam robionego zabiegu łyżeczkowania, a od kilku lat mam zdiagnozowaną endometriozę.
Po pierwszym poronieniu nie jest zalecane wykonywanie żadnych specjalistycznych badań. Może Pani wykonać badania ( o ile nie były wykonywane przed procedurą in vitro ): toxo IgG, toxo IgM, CMV IgG, CMV IgM, Rubella IgM, Rubella IgG, wymaz z kanału szyjki ( wraz z badaniem w kieunku chlamydii ), warto też sprawdzić parametry oceniające stan tarczycy ( TSH, fT4 ). Jeżeli było to poronienie samoistne zupełne starania można zacząć niezwłocznie. Ze względu na brak zabiegu ostateczne rozpoznanie poronienia całkowitego samoistnego należy do Pani ginekologa prowadzącego. Powinna być też Pani poinformowana o dogodnym czasie na rozpoczęcie starań.

Jeżeli nie było łyżeczkowania to w ciążę można zachodzić po pierwszej miesiączce po poronieniu.Jeżeli doszło do ciąży naturalnie to jest dobrze a na dodatkowe badania na razie szkoda pieniędzy.Poronień samoistnych jest bardzo dużo. Tak było, tak jest i będzie długo.
Posiew z pochwy oraz toksoplazmozę,różyczkę miana Ig M,badania poziomu hormonów,Oczywiscie bad USG
Odpowiedz na to pytanie nie jest taka prosta jakby się mogło wydawać, ponieważ nie znam Pani wywiadu ginekologiczno-położniczego i badan które miała Pani wykonane przed ciążą i po.
Może pani wykonać TSH i Toxoplazma ,różyczka cytomegalia