Jakie choroby znajdują się na liście możliwych przyczyn zmienności zachowania i nastroju? Mam na myś

1 odpowiedzi
Jakie choroby znajdują się na liście możliwych przyczyn zmienności zachowania i nastroju? Mam na myśli zarówno schorzenia natury psychicznej, jak i pozostałe. Na co wskazywałby poniższy opis? Chodzi o zmienność zachowania nie tylko na przestrzeni tygodni, ale także w ciągu dnia (w ciągu dnia pojawia się kilka rodzajów zachowań spośród dalej wymienionych). Występuje pobudzenie, szybkie przemieszczanie się i szybie wykonywanie różnych czynności, gadatliwość i szybie zmienianie wątków rozmowy, poruszanie różnych tematów ni z gruszki ni z pietruszki, robienie planów na przyszłość, których potem się nie realizuje. Bardzo długotrwałe spanie, unikanie wstanie z łóżka i znajdowanie wymówek, by spać bardzo długo. Również zobojętnienie na domowników i sprawy domowe, obowiązki (co jeszcze kilka miesięcy temu nie występowało nigdy), brak wrażliwości, zainteresowania, uczuć wobec bliskich, niezauważanie ich. Posągowa twarz, bez wyrazu i emocji, cały czas bez uśmiechu.
Nawet wybuchy agresji, gniewu, krzyku z błahych powodów, np. z powodu wybudzenia z drzemki. Stan typu "wszystko i wszyscy mnie denerwują", rozdrażnienie, podenerwowanie.
Opisane objawy mogą wystąpić w wielu zaburzeniach (nerwice) i chorobach ( schizofrenia, choroba afektywna jedno i dwubiegunowa itd.) psychicznych. Przyczyną mogą być też choroby somatyczne (np: choroby tarczycy, choroby neurologiczne itd.). Nie da się odpowiedzieć na to pytanie bez zbadania pacjenta i ew. dodatkowej diagnostyki.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.