Jakie strategie mogę zastosować, aby skutecznie zarządzać swoimi emocjami w sytuacjach konfliktowych

3 odpowiedzi
Jakie strategie mogę zastosować, aby skutecznie zarządzać swoimi emocjami w sytuacjach konfliktowych, zwłaszcza gdy odczuwam negatywne reakcje ( gniew, frustracja )
Dzień dobry, emocje są wynikiem naszych myśli jakie się pojawiają w odpowiedzi na daną sytuację. Kiedy pojawiają się nasilone emocje (np. gniew), to warto zastanowić się jaka myśl go powoduje.
Można spróbować również metod oddechowych lub polegających na odwróceniu uwagi. Tego typu metody często pomagają nieco osłabić reakcje.
Jeśli nadmierne reakcje są dla Pana problematyczne i powodują cierpienie, to zachęcam do skorzystania z wizyty u specjalisty, z którym wspólnie będziecie mieć możliwość przyjrzenia się wspomnianej trudności.
Życzę wszystkiego dobrego :)
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 130 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, początkiem zarządzania emocjami, powinno być zobaczenie ich i poznanie, a więc dowiedzenie się czegoś o samym sobie i o tych trudnych emocjach, a także o ich podłożu.
Rozumiejąc siebie i będąc świadomym tego, co przeżywamy, mamy możliwość świadomie zaopiekować się sobą w trudnych momentach, a także bezpiecznie przeżyć swoje emocje.
Pomocnym w tym treningu może być spotkanie z terapeutą, podczas którego będzie Pan/ Pani mógł/ mogła odnieść się do konkretnych sytuacji i emocji, a także porozmawiać o możliwych strategiach, jakie można zastosować, by bezpiecznie przeżywać trudne emocje.
Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry, w sytuacjach konfliktowych, gdy emocje sięgają zenitu, warto na chwilę przerwać rozmowę (informując drugą osobę, że się potrzebuje przerwy na ochłonięcie), zatrzymać się i uspokoić, np. wychodząc na spacer, stosując techniki relaksacyjne (powolne, głębokie oddechy, liczenie do 10 itp). Ogólnie warto się relaksować każdego dnia, wtedy człowiek na bieżąco rozładowuje napięcie i dzięki temu jest spokojniejszy na co dzień. Następnie gdy już uda się uspokoić, to warto przemyśleć całą kłótnię i zastanowić się "O co tak naprawdę poszło? O czym mówią mi te emocje? Jakie niezaspokojone potrzeby za nimi stoją?". Bez znalezienie odpowiedzi na tego typu pytania i bez rozwiązania głębszej przyczyny problemu, tego typu kłótnie będą się powtarzać, a frustracja będzie narastać. Samemu może być trudno odnaleźć źródło tych problemów, dlatego warto sięgnąć po pomoc specjalisty.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.