Jakiego jedzenia należy unikać przy infekcji drożdżakami miejsc intymnych? Da sie w ogóle wyleczyć d

2 odpowiedzi
Jakiego jedzenia należy unikać przy infekcji drożdżakami miejsc intymnych? Da sie w ogóle wyleczyć dietą grzybice? Co jeszcze sprzyja wyleczeniu sie z tego?
Ostatnio jem bułki zwykłe (może chleb lepszy?), co któryś dzień chipsy, prawie codziennie kotlet drobiowy, ziemniaki, dżemy.
Przede wszystkim - wizyta u lekarza. Dietą można wspomagać leczenie tego typu grzybicy. Na czas leczenia unikałabym potraw tłustych, ciężko strawnych (czyli raczej mięso gotowane, gotowane na parze, nie smażone) i cukrów prostych (słodycze, dżemy). Ale przede wszystkim leczenie.
Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dziękuję za pytanie. Grzybica pochwy, inaczej kandydoza lub drożdżyca pochwy, jest chorobą wywoływaną przez grzyby drożdżopodobne, przede wszystkim przez gatunek Candida albicans.

W naturalnej, prawidłowej biocenozie pochwy występuje zbilansowana mieszanka grzybów drożdżopodobnych i bakterii. Gdy dochodzi do zakłócenia tej równowagi, np. gdy organizm jest osłabiony, drożdżaki bytujące w pochwie zaczynają się intensywnie namnażać i rozprzestrzeniać, co prowadzi do rozwinięcia się infekcji grzybiczej. Drożdżaki zasiedlają m.in. jelito grube i mogą kolonizować srom, pochwę i dolny odcinek układu moczowego od strony przewodu pokarmowego. Dlatego oprócz wizyty u lekarza trzeba znaleźć przyczynę - czyli wzmocnić jelita - gdyż tam także może dojść do zakażenia grzybicą. Warto więc przejść na dietę bez pszenicy, mleka, słodyczy oraz drożdży. Do tego warto wzmocnić florę bakteryjną jelit np. paudarco, kwasem kaprylowym, olejkiem z oregano w połączeniu z lucerną siewną do tego po wyleczeniu przez okres 3 miesięcy okresowo stosować probiotyki dopochwowe oraz doustne dostępne w aptece bez recepty.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.