Jakieś 2msc temu upadłem w pracy i wbiłem w reke metalowy pręt rana nie wyglądała dość groźnie ładni

3 odpowiedzi
Jakieś 2msc temu upadłem w pracy i wbiłem w reke metalowy pręt rana nie wyglądała dość groźnie ładnie sie zagoiło. Od tamtej pory mam mrowienie w polowie dłoni i czasami brak siły by zacisnąć dłoń co moze być przyczyną?
Przyczyną może być uszkodzenie nerwu przez pręt. Możliwe też że nie sam pręt uszkodził nerw, ale tkanki będące w stanie zapalnym zwiększyły swoją objętość i powodują ucisk na nerw.

Przycznyną może być albo wytworzone zrosty/ sklejenia tkanek między wytworzoną blizną a nerwem co powoduje zmianę jego przewodnictwa (osłabienie siły ścisku dłoni i wspomniane mrowienie) lub uszkodzenie samego nerwu. Skonsultuj się niezależnie z 1. neurologiem (sprawdzi ewentualnie przewodnictwo nerwowe) i 2. fizjoterapeutą obeznanym w terapii/ regulacji napięć tkanek miękkich (metody pracy którymi może pracować dany specjalista to np. manipulacja powięzi stecco, łańcuchy mięśniowo-stawowe GDS , fibroliza powięziowa etc.)
Dzień dobry,
proszę wykonać dodatkowe badania diagnostyczne i lekarz np. neurolog powie co dalej robić. Rehabilitacja czy masaż pozwoli opanować opisane dolegliwości.
Pozdrawiam
Wojciech Szulborski