Jakiś czas temu przeszłam grype, bardzo lekko. Potem z nosa podczas czyszczenia leciała mi krew, co

2 odpowiedzi
Jakiś czas temu przeszłam grype, bardzo lekko. Potem z nosa podczas czyszczenia leciała mi krew, co ustąpiło w ciągu trzech dni. Następnie zauważyłam, krew w ślinie rano. I czasem podczas plucia za trzecim, czwartym razem również pojawiało się trochę krwi. Lekarz stwierdził, że to powikłanie po grypie w postaci ostrego zapalenia zatok, przepisał antybiotyk i obiecał, że w przeciągu trzech dni wszystko minie. Tak też się stało i przez 3tygodnie mialam spokój. Wczoraj wieczorem wydawało mi się, że czuję posmak krwi w ustach i w ślinie znowu była krew. Nie jestem chora, pobolewa mnie tylko gardło. Kiedy wstałam rano, krwi nie było. Jednak bardzo się boję, bo nie jest to coś normalnego. Krwi nie ma podczas odkrztuszania, nie kaszle. W kale również nie zauważyłam krwi (trochę poczytałam na co zwrócić uwagę). Czuję tylko spływanie po gardle. Krew pojawia się tylko wtedy kiedy jakby zbieram ślinę z całej jamy ustnej. Nie pojawia się też od razu, tylko jak splune ok 5,6 razy. Jestem nadwrażliwa jeśli chodzi o jakieś patologie w moim zdrowiu. Nie daje mi to spokoju. Pobolewa mnie górna część nosa, jakby zatoki, ale jest to mały ból. Do kogo powinnam się udać? Co robić? Jakoś nie wierzę, że to zatoki. Można to zostawić i czekać aż samo przejdzie?
Konieczne zdjęcie kl.piersiowej w dwóch projekcjach,badanie laryngologiczne,oraz kał na krew utajoną.Jeżeli to ujemne to konieczna bronchoskopia.Konsultacja pulmonologiczna.

wtym pryzpadku trzeba wykonac RTG klatki piersiowej oraz badania kierunku Grużlicy , takze wyniki badań labolatoryjnych OB , MOrflogia , CRP ,roównież trzeba wykonac gastroskiopie i bronchoskopie