Jakiś czas temu uświadomiłam sobie, że jestem innej orientacji, przez to że zaczęła mi się podobać p

2 odpowiedzi
Jakiś czas temu uświadomiłam sobie, że jestem innej orientacji, przez to że zaczęła mi się podobać pewna dziewczyna, a sama jestem dziewczyną . Powiedziałam o tym kilku osobom, jednak od większości doznałam odrzucenia, przez co nie chce już poznawać nowych ludzi. Dziewczyna która mi się podoba także mnie odrzuciła przez co zamknęłam się w sobie, teraz nie chce poznawać nowych ludzi, czuje się beznadziejnie, na myśl o jedzeniu chce mi się wymiotować, zaczęłam ranić swoje ręce i moje pasje zaczęły mi się nudzić. Wiele osób jednak nie traktuje mnie poważnie, bo mam tylko 14 lat. Czy może przesadzam i to wszystko siedzi tylko w mojej głowie?
Droga,
nie przesadzasz. Mówisz o swoich emocjach, które są bardzo ważne w naszym życiu. Potrzebujemy akceptacji, szczególnie kiedy jesteśmy nastolatkami. Powiedziałaś kilku osobom o bardzo ważnej ale też intymnej sferze życia. Nie spotkałaś się ze zrozumieniem i pomocą. To naturalne, że czujesz się źle. W tego typu sytuacjach zachęcam do rozmowy z zaufanymi osobami, które nas akceptują. Jeśli to właśnie od nich nie dostałaś zrozumienia i pomocy, może sprawdzi się rozmowa przedstawicielem organizacji wspierających środowisko LGBT+, np. Lambda, czy KPH. Kontakty znajdziesz w internecie. Pozdrawiam, Radosław Krąpiec, psycholog

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, poinformowanie bliskich i znajomych o orientacji seksualnej odmiennej od najbardziej standardowej to przełomowy i ważny moment, to chwila odsłonięcia i określenia. Bardzo ważne, by towarzyszyło temu wsparcie, zrozumienie, akceptacja. Rozumiem, że tak nie stało się w Twoim przypadku. Teraz bardzo ważne jest to, by porozmawiać z kimś zaufanym o Twoich myślach i uczuciach, o orientacji, o trudach dorastania. Wydaje się, że ranienie rąk może być próbą odreagowania trudnej sytuacji. Zachęcam do skorzystania z rozmowy z psychologiem- może psycholog szkolny, może telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111, może w poradni psychologiczno- pedagogicznej lub organizacji wspierającej środowisko LGBT. Trzymam kciuki i pozdrawiam serdecznie, Aleksandra Wincz.

Eksperci

Arkadiusz Siekierzycki

Arkadiusz Siekierzycki

Psycholog, Psychoterapeuta

Szczecin

Justyna Chodyna-Kubala

Justyna Chodyna-Kubala

Psychoterapeuta

Warszawa

Zuzanna Bończyk

Zuzanna Bończyk

Psycholog, Psychoterapeuta

Łódź

Maria Snarska

Maria Snarska

Psycholog, Psychoterapeuta

Warszawa

Joanna Żurada-Wyrwińska

Joanna Żurada-Wyrwińska

Psychiatra

Sopot

Danuta Myłek

Danuta Myłek

Alergolog, Dietetyk, Dermatolog

Warszawa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 331 pytań dotyczących usługi: depresja
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.