Jakiś czas temu zaczął się etap w moim życiu gdzie praktycznie co chwile coś mi się działo zaczeło s

2 odpowiedzi
Jakiś czas temu zaczął się etap w moim życiu gdzie praktycznie co chwile coś mi się działo zaczeło sie od posmaku...dziwnego posmaku w ustach niby slodki niby metaliczny ciezko stwierdzic....smak ten sie nasilał pozniej byly problemy gastryczne odbijanie etc wiec pojechalem do gastrologa na gastroskopie ktora nic nie wykazala tak samo test na helicobacter pylori wykazal ze wszystko ok... stwierdzone zostało tło nerwowe i zostały przypisane mi leki takie jak prokit i helides po czasie dolegliwości ustały. Udałem sie wiec do psychologa ktory stwierdził u mnie zaburzenie lękowe a dokładnie to lęk o zdrowie (dopiero zaczynam terpaie) od niedawna moja dolegliwość z posmakiem wrociła... co mnie martwi bo zażywam leki które zażywałem wczesniej! Wiec moje pytanie brzmi czy posmak ten może być przez zaburzenie lękowe? Czy jest powód do zmartwień?
Dzień dobry,
Jeśli przyczyną Pana dolegliwości jest 'lęk o zdrowie', to rozpoczęcie terapii i skupianie się na sobie i na odczuciach w ciele, może nasilać objawy, tj.dziwny posmak. Można oczekiwać, że objawy złagodnieją w trakcie terapii, jeśli ich przyczyną jest 'lęk o zdrowie'. Zachęcam do tego, aby o Pańskich obawach rozmawiać z terapeutą.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Snarska

Pamiętajmy, że ciało i psychika są ze sobą w stałej współpracy i są ze sobą połączone. Zatem warto podejść do problemu całościowo - zarówno ze strony lekarza jak i ze strony specjalisty z zakresu zdrowia psychicznego, by móc bezpośrednio odnaleźć przyczynę dolegliwości.