Jako, że zależy mi na trafnej diagnozie, a moje objawy podobno są dość nietypowe, bardzo zależy mi n
2
odpowiedzi
Jako, że zależy mi na trafnej diagnozie, a moje objawy podobno są dość nietypowe, bardzo zależy mi na każdej opinii, jeszcze przed rozpoczęciem leczenia. Mam problem z dolną szóstką, która po zastosowaniu biodentyny oraz późniejszym wypełnieniu powoduje duży dyskomfort w postaci „swędzenia”. Ciężko to nazwać bólem, ponieważ mogę normalnie spać, spożywać posiłki oraz funkcjonować, ale w moim odczuciu z każdym dniem stan się pogarsza. W chwili obecnej objawy występują przez cały czas, a dodatkowo doszło uczucie „ciała obcego”. Pragnę nadmienić, iż w wieku 27 lat posiadałem wyłącznie jedną plombę i nie wynikało to z mojego zaniedbania, tylko z faktu, iż na corocznych przeglądach otrzymywałem informację o braku konieczności leczenia. Niestety po wykonaniu pantomogramu zębów okazało się, że stan różni się od przedstawianego przez wcześniejszego stomatologa. Nie mniej jednak do rozpoczęcia leczenia, nigdy nie posiadałem przedstawianych wcześniej objawów, ani jakichkolwiek dolegliwości bólowych. Podczas pierwszej wizyty otrzymałem informację, iż ubytek był dość głęboki i konieczne jest zastosowanie biodentyny co nastąpiło. Przez kilka dni nie było żadnych niepokojących objawów, niestety później pojawiło się swędzenie, które występuje niemal przez cały czas. Problem został zgłoszony, nie mniej jednak zostało zastosowane wypełnienie i tygodniowa seria laserem, które nie odniosła żadnego skutku. Zasadnicze pytanie czy konieczne jest leczenie kanałowe, czy powodem może być nietolerancja organizmu na biodentynę? Pragnę zaznaczyć, że do jej zastosowania ząb nie wykazywał jakichkolwiek symptomów. Problem występuje od około 3 miesięcy, więc nie liczę na samoistne ustąpienie problemu. Drugie pytanie dotyczy przeskakiwania żuchwy, do czasu rozpoczęcia leczenia nigdy taki problem nie występował, teraz występuje nagminnie. Czy jest szansa na powrót do pierwotnego stanu? Z góry dziękuję za każdą opinię.
Witam, trzeba wykonać aktualne zdjęcie i przeprowadzić badanie wewnatrzustne . Wtedy można sie wypowiedzieć co do możliwosci leczenia
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam objawy które pan podaje są dość niespecyficzne , jednak w takiej sytuacji zaleciłabym dokładnie sprawdzenie zęba pod kątem żywotnosci oraz wykonaniem zdjęcia rtg
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.