Jeśli chłopak mówi ze nie wie czy mnie kocha i potrzebuje czasu, czy coś z tego jeszcze będzie? Nie

3 odpowiedzi
Jeśli chłopak mówi ze nie wie czy mnie kocha i potrzebuje czasu, czy coś z tego jeszcze będzie? Nie odzywamy się do siebie wcale w trakcie tej przerwy. Dodam ze byliśmy ze sobą ponad 5 lat. Były kłótnie i często miał mnie dość. Ja nie daje sobie rady po rozstaniu, ciagle o nim mysle, sni mi sie a ja nie spie po nocach. Jest dla mnie wszystkim a kazał mi czekać, a ja nawet nie wiem czy jest jakas nadzieja.
Witam, uczy się Pani funkcjonowania w związku. Warto się przyjrzeć w jakiego rodzaju schematy Pani wchodzi budując relacje w związku. Kwestie związane z samooceną też wpływają na Pani postrzeganie siebie w relacji. Warto pochylić się nad tymi tematami aby podnieśc swoją satysfakcję z życia i budować dobrej jakości związek.
Pozdrawiam
Jolanta Suchłabowicz

Sytuacja niestety nie jest oczywista i najgorsze w tym wszystkim jest to, że pojawia się niepewność odnośnie przyszłości a co za tym idzie poważne wątpliwości związane z przyszłością związku zarówno z Pani strony jak i chłopaka. To co teraz Pani przeżywa to objawy straty związanej z odrzuceniem, którego Pani doświadczyła ze strony chłopaka. Chociaż zabrzmi to banalnie w takiej sytuacji najlepiej jest skupić się na samej sobie. Organizować sobie czas lub znaleźć jakieś pożyteczne zajęcie. Jeżeli dla Pani chłopaka związek się skończył to prędzej czy później się Pani o tym dowie. Warto skonsultować się z psychologiem lub z psychoterapeutą aby przejrzeć się temu jak wyglądała Pani relacja i jak Pani się w niej czuła. Być może to jest punkt zwrotny aby zająć się sobą - zwłaszcza, że objawy, które Pani opisuje są niepokojące. Pozdrawiam Marcin Miller
Nadzieja jest zawsze tylko nie zawsze warto się nią karmić. Jeśli Pani Partner ma na tyle poważne wątpliwości po 5 latach związku, że musi sobie robić przerwę, aby przemyśleć czy chce z Panią być, a wcześniej twierdzi Pani, że były kłótnie i "miał Panią dość" to ja nie wróżę tu niestety niczego dobrego. Nawet jeśli uzna, że chce z Panią być to niepewność już została zasiana i trzeba będzie sporo pracy włożyć, aby odbudować zaufanie.

Bardziej jednak niż los Pani związki martwią mnie Pani przeżycia - "Partner miał Panią dość, a Pani nie może bez niego żyć" to brzmi jak duża nierównowaga w relacji. Nie może sobie Pani z tym poradzić, "był dla Pani całym życiem" itp.
Wierzę w to, że związki romantyczne są ważne i wierzę jednocześnie, że każdy człowiek powinien potrafić funkcjonować. Wtedy jest bardziej wolny i może budować lepsze związki.

Zachęcam, aby wykorzystać ten trudny dla Pani czas do pracy nad sobą. Kontakt z psychologiem / psychoterapeutą może pomóc nie tylko uzyskać bieżące wsparcie, ale lepiej zrozumieć Pani związek. I niezależnie od tego jak się to potoczy, ma Pani szansę stać się mocniejsza do budowania / odbudowywania szczęśliwej relacji - tej lub innej.

Pozdrawiam i powodzenia :)