Jestem 12 tyg po cc nie karmie piersia Kiedy moge zaczac jezdzic na rowerku stacjonarnym i jak czes

2 odpowiedzi
Jestem 12 tyg po cc nie karmie piersia
Kiedy moge zaczac jezdzic na rowerku stacjonarnym i jak czesto? i cwiczyc chcialabym zrzucic nadmiar kg z ciazy.
Przed ciaza i na poczatku jej duzo trenowalam silowo .
Dzień dobry!
Proponuję udać się do fizjoterapeuty uroginekologicznego, który po dokładnym wywiadzie i badaniu oceni, jaką aktywność można wprowadzić. Bez wiedzy na temat stanu Pani zdrowia ciężko jest to ocenić.
Fizjoterapeuta dobierze odpowiednie ćwiczenia, a także intensywność i czas trwania tak, aby bezpiecznie mogła Pani wrócić do formy.
Pozdrawiam!

Dzień dobry,
warto wziąć pod uwagę jak się Pani czuje? Czy odbyła już Pani wizytę kontrolną u ginekologa po porodzie? (to konieczne przez bezpiecznym powrotem do ćwiczeń). Czy blizna jest wygojona/ jak wygląda? Czy daje jakieś dolegliwości (np. uczucie bólu, ciągnięcia itp.) Czy pojawiają się jakieś dolegliwości ze strony pleców?
Jaka była Pani wcześniejsza aktywność? Spacery? Lekki stretching itp.?
Na pewno warto zwrócić uwagę na pozycję na rowerze (raczej na takim etapie pozycje w pochyleniu nie są najbardziej polecane), jak się Pani czuje z taką aktywnością bez obciążenia? Warto byłoby zaczynać od krótkiej jazdy, tak żeby ocenić jak się Pani czuje wracając do aktywności np. 10-20min.
Również bardzo polecam konsultację u fizjoterapeuty uroginekologicznego (i ocenę rozejścia pod kontrolą USG, aktywności mięśni brzucha, blizny po cięciu itp.)
Pozdrawiam serdecznie