Jestem 20-letnim mężczyzną, który jak dotąd nie miał żadnych kontaktów seksualnych z kobietami. Jaki

1 odpowiedzi
Jestem 20-letnim mężczyzną, który jak dotąd nie miał żadnych kontaktów seksualnych z kobietami. Jakiś czas temu związałem się z dziewczyną (bardziej doświadczoną), bardzo się lubimy, ostatnio byliśmy już blisko współżycia, więc przy najbliższym spotkaniu na pewno do czegoś dojdzie (zresztą o tym rozmawialiśmy). Obydwoje tego chcemy, natomiast tutaj pojawiają się moje obawy - konkretnie obawiam się problemu z erekcją spowodowanego stresem przed pierwszym razem. Za ostatnim razem, gdy było już blisko, czułem, że erekcja była bardzo słaba, pomimo dużego podniecenia. Nawet przy samym całowaniu wzwód był mocniejszy. Również podczas masturbacji nigdy nie miałem tego typu problemów. Wmawiam sobie (nie wiem, czy słusznie), że było to częściowo spowodowane zmęczeniem oraz tym, że byliśmy po kilku drinkach.
Jestem raczej przekonany, że jest to problem leżący po stronie psychiki. Jak wmówić sobie, że się uda?
Czy niemasturbowanie się przez tydzień przed stosunkiem jest dobrym pomysłem?
Czy użycie tabletki na bazie sildenafilu (bez recepty) będzie jakimś wyjściem?
Opis Pańskiego problemu może wskazywać na psychogenne przyczyny problemów z erekcją. Jest Pan bardzo młody i rozpoczyna dopiero swoje życie seksualne, naturalnym odczuciem które pojawia się w takich sytuacjach jest silne poczucie stresu. Mogą pojawić się myśli takie jak: "Nie uda mi się", "Zawiodę jako mężczyzna", "Nie dam sobie rady" i podobne.

Warto pamiętać, że to czy się uda czy też nie, nie definiuje Pana w
żaden sposób jako mężczyzny. Problemy z erekcją mające naturę psychologiczną mogą być z bardzo dobrym skutkiem rozwiązane w gabinecie psychologa, seksuologa. Duże znaczenie ma tu także edukacja seksualna.

To co może Pan robić dla siebie w tym momencie, to podejmowanie prób stosunków, jednak w odpowiedniej atmosferze. Im bardziej będzie Pan rozluźniony tym mniej niepotrzebnych myśli będzie pojawiać się w głowie. Zachęcam do wdrożenia treningów Jacobsona w celu redukcji lęku i napięcia, które pojawiają się przed stosunkiem. Proszę także przeczytać książkę "Sztuka obsługi penisa" Andrzeja Gryżewskiego. To znakomita pozycja, która pozwoli Panu spojrzeć w trochę inny sposób na seksualność mężczyzn. Zachęcam gorąco także, aby dziewczyna przeczytała ją po Panu, powinna ona także wspierać i nie oceniać problemu z jakim się Pan boryka, bo to pogorszy sprawę.

Co do sildenafilu, może on pomóc jednak jest to tylko doraźna pomoc. Dopóki nie rozwiąże Pan problemu na poziomie psychiki, to będzie on nawracać. Przede wszystkim nie może Pan zacząć się "nakręcać", bo to będzie kontr produktywne i tylko Panu zaszkodzi.

Zachęcam do wizyty u specjalisty, gdyż tam otrzyma Pan konkretne wyjaśnienia i pomoc. Zazwyczaj nie są to długie oddziaływania. Powodzenia.