Jestem 21 letnim facetem i mam pytanie do osób które się znają i miały styczność z regularnym

1 odpowiedzi
Jestem 21 letnim facetem i mam pytanie do osób które się znają i miały styczność z regularnymi ćwiczeniami mięśni kegla. Czy taki trening, który wkleję niżej wystarczy czy jeszcze coś dodać? Chodzi mi o to, czy nie narobie sobie problemów albo nie przyniosę efektów. Trening 2-3 razy dziennie. Rano, wieczorem, i zależnie od czasu w godzinach popołudniowych. Planowo w pozycji leżącej bo nie angażuje mięśni brzucha a za jakich tydzień robiłbym jeden w leżeniu a drugi trening w rozkroku stojąc na ugiętych nogach. Działania w celu poprawy życia seksualnego (wzmocnienie erekcji)
Ćwiczenie nr 1 - Zaciśnij swoje mięśnie kegla na około 1 sekundę po czym rozluźnij. Wykonaj 3 serie po 10 powtórzeń.
Ćwiczenie nr 2 - Wykonuj dłuższe zaciski PC co najmniej 3-5 sekundowe. Na początek wystarczy 1 seria po 10 powtórzeń.
Ćwiczenie nr 3 - Na koniec możesz wykonać ćwiczenie polegające na kilkukrotnym zaciśnięciu mięśni na tak długo jak będziesz w stanie utrzymać uścisk.
Szanowny Panie
Ćwiczenia mięśni Kegla u faceta?. Rozumiem, że zmaga się Pan z przedwczesnym wytryskiem. Bo po cóż innego robi Pan te ćwiczenia?. Ale to kompletna bzdura. Ćwiczenia Kegla wymyślił niemiecki ginekolog ponad 100 lat temu na potrzeby wzmocnienia mięśni miednicy mniejszej u kobiet które mają problem z nietrzymaniem moczu. Czyli starszych kobiet po kilku porodach. Ćwiczenia Kegla u mężczyzny, to wymyślili psycholodzy. To kompletna bzdura. Kiedyś tego próbowałem u swoich pacjentów - nie pomoże, nie zaszkodzi. Żadna krzywda się Panu nie stanie. Przedwczesny wytrysk można opanować metodami farmakologicznymi, skutecznie, szybko. Ale u lekarza seksuologa.
Niestety to problem genetyczny polegający na niedoborze serotoniny w organizmie - czyli jest problem organiczny. Natomiast są bardzo rzadkie przypadki przedwczesnego wytrysku wtórnego, kiedy mężczyzna po dłuższym okresie normalnego współżycia nabawi się PW. Wtedy jest to problem psychogenny opart na wytworzonym odruchu bezwarunkowym. Wtedy psychoterapia mogłaby pomóc. Ale nie ĆWICZENIA KEGLA!