Jestem 27-letnim mężczyzną. Od kilkunastu lat choruję na łuszczycę. Dotychczas miałem problem tylko

1 odpowiedzi
Jestem 27-letnim mężczyzną. Od kilkunastu lat choruję na łuszczycę. Dotychczas miałem problem tylko ze skórą. Natomiast od kilkunastu dni mam problem z paznokciami. Nie wiem czy jest to powiązane z łuszczycą. Paznokcie pękają, rozdwajają się, wyglądają jakby były porysowane, odklejały się od palca, mają biały nalot. Wygląda to fatalnie, bardzo nieestetycznie. Poza tym cały czas mam poczucie odklejania od ciała. Każdy paznokieć ma jakiś inny problem. Tzn. dwa się odklejają, jeden ma biały nalot, jeden ma pęknięcie pionowe, dwa pęknięcia poprzeczne. Tylko jeden paznokieć jest nienaruszony. Co to może być, jak sobie z tym radzić, bo jest to upokarzające, nic nie można zrobić rękami.
Dzień dobry,
30 % pacjentów z łuszczycą ma zmiany paznokciowe w przebiegu choroby. W przypadku dużego nasilenia zmian, wcześniej decydujemy się na włączenie leczenia ogólnego( systemowego).
Sugeruje przedyskutować problem ze specjalistą.
Pozdrawiam WP