Jestem 32 letnim mężczyzną. Ponad 10 lat temu zostałem pobity i uderzony min. kolanem w jądra. Przez

1 odpowiedzi
Jestem 32 letnim mężczyzną. Ponad 10 lat temu zostałem pobity i uderzony min. kolanem w jądra. Przez kilka dni na mosznie widoczny był wylew. W trakcie badania urolog nie stwierdził żadnej patologii. Kilka lat po urazie w badaniu USG na jądrze widoczna była zmiana, którą lekarz uznał za "prawdopodobnie stary krwiak". W badaniu USG sprzed roku inny lekarz nie znalazł tego krwiaka. Od kilku lat mam problemy z utrzymaniem wzwodu. Satysfakcjonujący wzwód utrzymuje się w pozycji leżącej głównie na brzuchu lub na boku. W pozycji ciała siedzącej i stojącej członek szybko wiotczeje. W takich pozycjach sztywnieje kiedy odciągam go od brzucha. Seks raczej nie byłby możliwy ponieważ nie zdążyłbym założyć prezerwatywy. Poranne wzwody nie zawsze występują. Często są słabe i również wtedy członek dosyć szybko wiotczeje. Nawet jeżeli występuje wzwód to po wstaniu z łóżka od razu członek opada. Przypuszczam, że za taki stan rzeczy odpowiada wspomniany przeze mnie uraz. Podejrzewam, że doszło do jakiegoś mikro-urazu prącia w okolicy między jądrami lub gdzieś u podstawy od strony jąder. Chciałbym zapytać jakie badanie mogę wykonać, żeby wykluczyć ten uraz jako ewentualną przyczynę powyższych zaburzeń? Jeżeli jednak okazałoby się że rzeczywiście doszło do jakichś zmian pourazowych to czy skuteczna w ich pozbyciu się byłaby metoda falami dźwiękowymi LISW Renova? Na marginesie dodam, że hormony i morfologia są u mnie w porządku. Nie jestem otyły, nie palę.
Proponuję, aby Pan nie próbował się sam diagnozować. Proszę zgłosić się do urologa, aby najpierw Pana obejrzał i zbadał, a następnie zadecydował o ewentualnych badaniach.