Jestem 37 letnim mężczyzną, pale do 20 papierosów dziennie, nie pije alkoholu. Moje problemy zaczęły

1 odpowiedzi
Jestem 37 letnim mężczyzną, pale do 20 papierosów dziennie, nie pije alkoholu. Moje problemy zaczęły się w 2015 roku. Częste mikcje, osłabiony strumień, gubienie moczu, niepełne wypróżnienie. 04.09.2015 poszedłem do Urologa. Zrobił USG- stercz 36ml. I zlecił wykonanie PSA które było w normie. Dostałem lek Lovoxa, Biseptol, Dicloratio. Niestety nie pomogło. 04.06.2016 poszedłem do innego Urologa już z wynikiem PSA i badaniem moczu, wszystko w normie. Zrobił USG- stercz 32ml. dał Levoxa, Biseptol, Dicloratio, Omini Ocas i skierował na MR kręgosłupa, posiew nasienia i moczu. 11.04.2016 na wizycie kontrolnej okazało się że w nasieniu jest Entorococcus Facalis i zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa L/S i dyskopatia L4/L5 i L5/S1. Dostałem Forcid 1000, Flukonazol, Actavis Diclac 100. 06.09.2017 wróciłem do Urologa z badaniem PSA w normie, posiewem moczu i nasienia jałowym ale z tymi samymi problemami. Po badaniu USG okazało się że stercz ma 52ml. Dostałem Proscar 5mg. Nie wiem czy to miało jakiś związek z lekami od Urologa ale 01.02.2017 zaczęły się moje problemy ze strony układu pokarmowego na których się skupiłem zaniedbując prostatę. Była kolonoskopia, gastroskopia i mnóstwo badań laboratoryjnych. Okazało się że mam uchyłki esicy, hemoroidy, wycięto jeden polip i podobnosz mam hipoglikemie. Na badaniu kontrolnym USG 16.04.2019 okazało się że stercz ma 64ml. jest niejednorodny, o wzmożonej echogeniczności a w części centralnej jest widoczne hipoechogeniczne 9mm. ognisko. Podobnosz to skutek przewlekłego zapalenia. Od Lekarza dostalem Pamsvax XL Tamsulosin Hydrochlorine który biorę od 3 tygodni i nie bardzo mi pomaga a do tego mam jeden ze skutków ubocznych jakim jest wsteczna ejakulacja. I tak mamy 16.06.2019 a ja zostałem z problemami ze strony ukladu pokarmowego ( czerwone gardło, biały piekący język, refluks, ból pod prawym żebrem, przelewanie, burczenie i pieczenie w jelitach, luźnymi stolcami ) wiecznie spoconymi dłońmi i stopami, kropelkowaniem po częstych mikcjach, jakimś dziwnym rumieniem w kroczu chyba od ciągle mokrej bielizny i głęboką depresją. Naprawdę zaczynam się martwić zwlaszcza tym hipoechogenicznym ogniskiem w sterczu i nie wiem już gdzie szukać pomocy. Dodam jeszcze że na szczęście nigdy nie zauważyłem śladów krwi w moczu i nasieniu. Pozdrawiam.
To rzeczywiści długa historia. Proponuję wrócić do urologa, u którego leczył się Pan wcześniej.
Przede wszystkim jednak proszę rzucić palenie papierosów