Jestem 4 miesiace po rekonstrukcji Acl met stg. Do wyprostu brakuje 1 cm, nie kuleje. Zgięcie ok 125

2 odpowiedzi
Jestem 4 miesiace po rekonstrukcji Acl met stg. Do wyprostu brakuje 1 cm, nie kuleje. Zgięcie ok 125.
Kolano nie boli i nie puchnie. Problem z rzepka przy chodzeniu po schodach. Boli i się wcina.
Największy problem mam z biodrem. Ból jest ciągły. Uczucie wbijania kości ludowej w panewke. Kilku lekarzy i fizjoterapeutów. Diagnoza przykurcz mięśni w całej konczynie. Niestety po terapii u fizjoterapeuty nie ma poprawy. Codziennie rozciagam sie rownież w domu. Biodro boli cały czas. Nawet podczas spoczynku. Zrobiłam tyg miednicy. Jest w przodopochyleniu od strony nogi operowanej. Żadna terapia nie przynosi rezultatu.
Czy możliwe że po operacji coś się zmieniło w osi kończyny i zmieniło to ustawienie kości w panewce?
Jestem w stanie to wyleczyć. Zapraszam do mojej placówki.

Dzień dobry,
"przykurcz mięśni" może nie być wyczerpującą diagnozą, często zwiększone napięcie mięśniowe jest objawem dysfunkcji w stawie, które jeśli się dłużej utrzymuje, może prowadzić do ich skrócenia. Opisuje Pani również problemy w stawie rzepkowo-udowym (problemy z rzepką przy chodzeniu po schodach), który wymaga odpowiedniej terapii w związku z rodzajem zabiegu jaki Pani przeszła. Problem z biodrem, który Pani opisuje również wymaga indywidualnego podejścia i terapii, bo może być zarówno związany z problemem w kolanie jak i być odrębnym schorzeniem, które ujawniło się przy okazji rehabilitacji po zabiegu i okresie odciążania kończyny.
Należy właściwie zdiagnozować przyczynę "przykurczu" oraz pozostałych dolegliwości i wdrożyć odpowiednie leczenie.
To co chcę podkreślić w swojej wypowiedzi, to to, że sprawa wygląda na bardziej złożoną niż "przykurcz mięśni".
Polecam konsultację z innym ortopedą i fizjoterapeutą.