Jestem 7 lat po zawale rdzenia kręgowego, mam głęboki niedowład kończyn dolnych. Obecnie mam wrażeni

2 odpowiedzi
Jestem 7 lat po zawale rdzenia kręgowego, mam głęboki niedowład kończyn dolnych. Obecnie mam wrażenie że od odcinka piersiowego do samych stóp kurczę się a przy tym jest okropny ból czy można sobie jakoś pomóc?
Dzień dobry, z opisu wynika, że robią się przykurcze mięśniowe. Należy jak najszybciej podjąć rehabilitację w celu rozluźnienia napiętych struktur. Bo prócz mięśni przykurczają się również ścięgna, więzadła, torebki stawowe.... Proces będzie się pogłębiał i ból może być coraz większy. Dużo zależy też od tego, jaką Pani/Pan codziennie przyjmuje.
Najlepiej szukać fizjoterapeuty specjalizującego się w neurologii. Jeśli mieszka Pani/Pan w Łodzi to zapraszam do siebie. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam, rozumiem, że twoja sytuacja jest trudna i wymaga specjalistycznej opieki. Ważne jest, abyś skonsultował się z lekarzem specjalistą, który będzie mógł dokładnie ocenić Twoją sytuację i zalecić odpowiednie leczenie lub terapię.

Oto kilka ogólnych sugestii, które mogą być pomocne:

Konsultacja z neurologiem lub fizjoterapeutą: Skonsultuj się z lekarzem specjalistą, który ma doświadczenie w leczeniu pacjentów z urazami rdzenia kręgowego. Neurolog lub fizjoterapeuta mogą zalecić terapię, która pomoże zmniejszyć ból i poprawić funkcję kończyn dolnych.

Fizjoterapia: Regularna fizjoterapia może pomóc w utrzymaniu lub poprawie ruchomości, siły i elastyczności mięśni, co może zmniejszyć ból i uczucie kurczenia się.

Farmakoterapia: Twój lekarz może zalecić leki przeciwbólowe lub leki przeciwzapalne, które mogą pomóc zmniejszyć ból i dyskomfort.

Terapia zajęciowa: Terapeuta zajęciowy może pomóc Ci w codziennych czynnościach i aktywnościach, które mogą być utrudnione ze względu na niedowład kończyn dolnych.

Kontrola postawy i unikanie nadmiernego obciążenia: Ważne jest, aby dbać o swoją postawę ciała i unikać długotrwałego pozostawania w jednej pozycji oraz unikać nadmiernego obciążenia mięśni i stawów.

Pamiętaj, że każdy przypadek jest inny, dlatego ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, który może dostosować terapię do Twoich indywidualnych potrzeb. Nie wahaj się szukać pomocy medycznej, jeśli masz ból lub inne dolegliwości.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.