Jestem dziewczyną ale nie czuję się tą płcią. Czuję się chłopakiem. Chyba muszę rozpocząć diagnozę.

6 odpowiedzi
Jestem dziewczyną ale nie czuję się tą płcią. Czuję się chłopakiem. Chyba muszę rozpocząć diagnozę. Czy przyjmuje pani osoby niepełnoletnie?
Dzień dobry! Jeśli myślisz o zgłoszeniu się na diagnozę, to w sytuacji osoby niepełnoletniej wymagana jest zgoda rodzica. Oczywiście nie musi być informowany przez psychologa, jakiego tematu dotyczy spotkanie (z wyłączeniem zagrożenia życia i zdrowia), natomiast powinien być na pierwszym spotkaniu i podpisać odpowiednie oświadczenie. Jeśli czujesz taką potrzebę, to warto porozmawiać o tym z kimś kompetentnym: psychologiem pracującym z młodzieżą, ewentualnie seksuologiem. Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Osoba nie identyfikująca się ze swoją płcią biologiczną zwykle oczywiście potrzebuje pomocy psychologa. Jednak, jeśli jest niepełnoletnia, na taka wizytę muszą wyrazić zgodę rodzice (opiekunowie). Proszę pamiętać, że psychologa obowiązuje bezwzględne zachowanie tajemnicy. Bez zgody pacjenta, nawet niepełnoletniego, nie może złamać tej tajemnicy, co oznacza, że o szczegółach wizyty nie powie także rodzicom.
Witam,

Tak przyjmuję osoby niepełnoletnie w terapię, ale tylko za zgodą opiekunów prawnych.

Z poważaniem, Magdalena Pstrągowska
Witam serdecznie,

pracuje z osobami niepełnoletnimi, ale wymagana jest zgoda opiekuna/ów na konsultacje. Podczas spotkań w gabinecie psychologicznym nie stawiam diagnozy dotyczącej płci. Bardziej praca wyglądałaby w kierunku poszukiwania odpowiedzi na nurtujące pytania lub wątpliwości dotyczące własnej tożsamości w tym także płciowej.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry.
Tak, za zgodą opiekuna.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
Międzynarodowe Stowarzyszenie Przeciwdziałania Zespołowi Dezaprobaty Płci im. Harry’ego Benjamina (HBIGDA) zaleca, by diagnostyką, a następnie opieką opieką nad osobami transpłciowymi zajmował się kompleksowo interdyscyplinarny zespół, w skład którego wchodzi lekarz seksuolog, lekarz psychiatra, czasem również neurolog, psycholog in. W mojej ocenie pierwsze kroki warto skierować do psychiatry i seksuologa, którzy specjalizują się w diagnostyce zespołu dezaprobaty płci (najlepiej poszukać psychiatry, który jest jednocześnie seksuologiem). Doświadczony lekarz posiadający wymienione wyżej specjalizacje na pewno oceni, czy na tym etapie potrzebne jest rozszerzenie diagnostyki o badania psychologiczne.
Poza tym, polecam również kontakt ze stowarzyszeniami i fundacjami wspierającymi osoby transpłciowe, np. fundację Trans-Fuzja. Placówki te zapewniają bezpłatną pomoc w zakresie doradztwa medycznego, psychologicznego, prawnego, organizują grupy wsparcia itp. Proponuję zwrócić się do nich, gdyż mają bardzo bogate doświadczenie w pracy na rzecz osób transpłciowych, dysponują także bazą sprawdzonych specjalistów - m.in. psychologów i psychoterapeutów pracujących z młodzieżą (ja specjalizuję się wyłącznie w pracy z osobami dorosłymi).
Powodzenia, pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Hulewska

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.