Jestem gejem mam 14 lat i boje się komu kolwiek o tym powiedzieć. Nie wiem jak porozmawiać z chłopak

3 odpowiedzi
Jestem gejem mam 14 lat i boje się komu kolwiek o tym powiedzieć. Nie wiem jak porozmawiać z chłopakiem który mi się podoba. Stąd moje pytanie jak porozmawiać z chłopakiem ze mi się podoba
Dzień dobry,
najlepszym rozwiązaniem będzie opracowanie panu i konsultacja swoich obaw z psychologiem znającym dokładnie ich specyfikę. Taką pomoc można uzyskać na przykład w Stowarzyszeniu Miłość Nie Wyklucza.(mnw.org.pl/pomoc) - link jest na samym dole strony "Darmowa pomoc psychologiczna dla osób LGBT+"
Zachęcam, mają pomoc bezpłatną specjalistów oraz telefon konsultacyjny dla młodzieży.
Pozdrawiam i życzę odwagi i powodzenia!

Dzień dobry, przejście przez proces akceptacji własnej tożsamości płciowej i podjęcie decyzji o ujawnieniu jest indywidualne i może być trudne, szczególnie dla młodych osób. Warto korzystać z dostępnych zasobów wsparcia w danym mieście takich jak organizację LGBT+, grupy wsparcia dla młodych osób lub internetowe fora. Jeśli chodzi o chłopaka, który się Panu podoba, może warto na początku zacząć od nawiązania przyjaźni i stopniowo rozwijać tę więź?

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!;)
Rozumiem, że może być to dla Ciebie trudne i stresujące, zwłaszcza w wieku 14 lat, kiedy wiele rzeczy w życiu się zmienia i kształtuje. Ważne jest, żebyś wiedział, że to, co czujesz, jest całkowicie normalne, i nie jesteś w tym sam. Wielu młodych ludzi przechodzi przez podobne doświadczenia.

Jeśli chodzi o rozmowę z chłopakiem, który Ci się podoba, kluczowe jest podejście stopniowe. Zanim wyjawisz swoje uczucia, możesz spróbować zbudować z nim bliższą relację poprzez rozmowy na różne tematy, wspólne zainteresowania czy spędzanie czasu razem. W ten sposób oboje będziecie czuć się bardziej komfortowo w swoim towarzystwie.

Kiedy będziesz gotowy na wyjawienie swoich uczuć, postaraj się zrobić to w sposób delikatny i z szacunkiem. Możesz zacząć od wyrażenia, jak ważny jest dla Ciebie jako przyjaciel, a potem stopniowo otworzyć się na to, co czujesz. Ważne jest, abyś przygotował się na różne reakcje i pamiętał, że jego odpowiedź może być różna, ale to nie oznacza, że zrobiłeś coś złego.

Warto też pomyśleć o rozmowie z kimś zaufanym, kto może Cię wesprzeć emocjonalnie w tym procesie. Jeśli nie czujesz się gotowy, żeby powiedzieć o tym rodzinie, może masz bliskiego przyjaciela, z którym mógłbyś podzielić się swoimi uczuciami. Zachęcam Cię też do skorzystania z wsparcia psychologicznego, które może pomóc w budowaniu gotowości do takich rozmów z bliskimi.

Pamiętaj, że Twoje uczucia są ważne, i masz prawo do nich, niezależnie od tego, jaką reakcję otrzymasz. Wiele osób znalazło wsparcie u innych ludzi, którzy przechodzili przez podobne doświadczenia – być może w przyszłości i Ty znajdziesz takie osoby w swoim otoczeniu.

Trzymaj się, bądź cierpliwy wobec siebie i swojego procesu, i wiedz, że jesteś wartościowy taki, jaki jesteś.