Jestem już po 60-tce. Mam nieco powiększony gruczoł prostaty. W związku z tym mam przepisany Prostam

2 odpowiedzi
Jestem już po 60-tce. Mam nieco powiększony gruczoł prostaty. W związku z tym mam przepisany Prostamnic 0,4 mp. Przyjmowanie go bardzo mi pomogło, bo znacznie mniej biegam do toalety. Mimo wszystko jednak czasem 2 razy w nocy muszę wstawać. Nie mam żadnych objawów bolesnych. Po prostu często sikam. Mam w związku z tym pytanie, czy mogę sam brać jeszcze coś dodatkowo? Pytam, bo urolog zapewniał mnie, że ten Prostamnic załatwi sprawę. Dziś wyczytałem, że są czopki bez recepty (Proxelan) i ich działanie jest nawet lepsze, bo działają bezpośrednio na prostatę. Czy mogę spróbować działanie tych czopków bez konsultacji z lekarzem? Oczywiście wspomniany Prostamnic nadal będę brał, chociaż ostatnio trudno go dostać.
Szanowny Panie, oczywiści istnieją leki, które mogą pomóc w Pana dolegliwościach. Pana problem może dotyczyć niekoniecznie jedynie prostaty. Problemem może być również Pana pęcherz moczowy. Musi Pan przyznać, że kurczy się on (pęcherz) odrobinę zbyt często. Proponuję porozmawiać o tym ze swoim urologiem.
Przestrzegam przed przyjmowaniem preparatów tzw. bez recepty. Są to najczęściej suplementy diety, które nie posiadają udowodnionego działania.

Nie spodziewałbym się cudu po tym preparacie. Niech Pan raczej powie o problemie prowadzącemu urologowi, są skuteczne leki mogące Panu pomóc.