Jestem kobietą w wieku 36 lat i od kliku lat leczę się neurologiczni Jestem mama trojga dzieci. Od u

2 odpowiedzi
Jestem kobietą w wieku 36 lat i od kliku lat leczę się neurologiczni Jestem mama trojga dzieci. Od urodzenia drugiego dziecka (5 lat temu) pojawiły się problemy ze wstawaniem z łóżka a obecnie ciągłe mrowienie stóp i bóle oraz skurcze łydek. Proszę o interpretację ostatnio wykonanego rezonansu magnetycznego oraz odpowiedź, czy moje dolegliwości sa związane z kręgosłupem. Nadmieniam, że leczę się również na niedoczynność tarczycy i chorobę Hashimoto.

Lordoza lędźwiowa spłycona. Na poziomie Th11/Th12 niewielka, tylno-prawoboczna pjm modelująca rdzeń kręgowy, wysokość przestrzeni mk zmniejszona w wyniku dehydratacji krążka mk, nierówności blaszek granicznych trzonów kręgów. Dolna osteofitoza przednich krawędzi trzonów kręgów w odcinku lędźwiowym . Na poziomie L5/S1 niewielka, tylno-lewoboczna pjm nieznacznie modelująca worek oponowy i nieznacznie modelująca w zachyłku bocznym kanału kręgowego korzeń lewego nerwu rdzeniowego S1, otwory mk zwężone w wyniku zniesienia wysokości przestrzeni mk i przez osteofitozę, nerwy rdzeniowe L5 są modelowane. Zmiany zwyrodnieniowe Modic II trzonów kręgów na tym poziomie.
Opisane zmiany nie są duże, chociaż dobrze żeby jeszcze skonfrontować badanie MR i objawy z neurochirurgiem. Leczenie zacząłbym od rehabilitacji- często po ciążach pozostają dysfunkcje miednicy i aparatu mięśniowego stabilizującego kręgosłup.
Sugeruję wizytę: Konsultacja neurochirurgiczna - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Radiolog opisuje zaawansowaną degenerację krążka międzykręgowego L5-S1 z cechami niewydolności tego segmentu ruchowego oraz z możliwym konfliktem z korzeniami L5 obustronnie oraz korzeniem S1 po stronie lewej. Wspomniane skargi sugerują, że cechy radiologiczne uszkodzenia krążka L5-S1 mogą mieć odwierciedlenie kliniczne. W przypadku długo trwających dolegliwości i braku poprawy po rehabilitacji wskazana jest konsultacja celem oceny możliwości zmniejszenia bólu i poprawy funkcjonowania drogą leczenia chirurgicznego. Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.